Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Elon Musk, OpenAI liderlerinden Sutskever’le yeniden çalışmak istiyor!

OpenAI yönetiminin henüz Ilya Sutskever'in geleceğini ele almamış olması nedeniyle Sutskever'in şirkette bir belirsizlik içinde olduğu ve Elon Musk’ın da Sutskever’le yeniden çalışmak istediği belirtildi.

Yayın Tarihi: 12.12.2023 15:16
Güncelleme Tarihi: 12.12.2023 15:16

Elon Musk, OpenAI liderlerinden Sutskever’le yeniden çalışmak istiyor!

Geçtiğimiz günlerde X’te Ilya Sutskever’in Elon Musk’la yeniden çalışması gerektiğini açıklayan bir kullanıcıya kendisi de eski bir OpenAI yönetim kurulu üyesi olan Elon Musk'tan yanıt geldi. Musk, iş birliğine sıcak baktığını söyledi.

Musk, yapay zekâ girişimi xAI'yi temmuz ayında başlattı. Şirket, ChatGPT'ye yapay zekâ rakibi olan Grok'u kasımda X abonelerine sunmaya başladı.

elon musk

SUTSKEVER VE MUSK ARASINDAKİ İLK İŞ BİRLİĞİ DEĞİL

Bu, Sutskever ve Musk arasındaki ilk iş birliği olmayacak. Musk ve Altman 2015’de Sutskever'i 1,9 milyon dolar maaş ve başlangıç ikramiyesiyle Google'dan ayrılmaya ve OpenAI'ın kurucu ortağı olarak kendilerine katılmaya ikna etmişti.

Musk ve Altman kuruluşun ilk yönetim kurulu üyeleriydi. Bazı kaynaklara Musk, OpenAI'ın kurucu ortaklarının şirketi devralma planını reddetmesinden sonra 2018’de OpenAI yönetim kurulundan ayrılmıştı.

Elon Musk, mayısta CNBC'ye verdiği bir röportajda Sutskever'i OpenAI'nin başarısının "temel taşı" olarak tanımlamıştı.

OpenAI yönetim kurulunun Altman'ı kovmasından sonra Musk, X'te Sutskever'i savunarak şu ifadeleri kullanmıştı: "Ilya'nın iyi bir ahlaki pusulası var ve güç peşinde koşmuyor. Kesinlikle gerekli olduğunu hissetmediği sürece böyle sert bir eylemde bulunmazdı."