E-devlet'e hemen girin! Hesaplara 2 bin 421 lira- 4 bin 358 lira ödemeler yapıldı

Devletin çocuğu olan hanelere sunduğu desteklerden en dikkat çekeni ve aylık olarak en fazla ödeme yapılan desteği SED yardımları olarak biliniyor.

E-devlet'e hemen girin! Hesaplara 2 bin 421 lira- 4 bin 358 lira ödemeler yapıldı

Devletin çocuğu olan hanelere sunduğu desteklerden en dikkat çekeni ve aylık olarak en fazla ödeme yapılan desteği SED yardımları olarak biliniyor. Her ay düzenli hesaplara aktarılan SED desteği ödemeleri hesaplara aktarıldı mı? sorusunun yanıtı merakla araştırılıyor. Ay ay Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş tarafından ödemelerin yapılacağı tarih belirtilmiş bulunuyor. Bu kapsamda SED desteğinden faydalanan dar gelirli, Kasım ayının bitmesine 10 günden az vakit kala, SED desteği ödemeleri hesaplara aktarıldı mı? SED desteği ödendi mi? sorularının yanıtlarını araştırıyor. Son dakika Bakan Göktaş tarafından konu ile alakalı açıklama yapılmış bulunuyor. İşte detaylar...

Sosyal ekonomik destek kapsamında her ay düzenli olarak hesaplara yatırılan ihtiyaç sahibi bireyin faydalandığı yardım ödemeleri merakla araştırılıyor. Kasım ayı SED yardımı ödemeleri sorgulama ekranı ayın son günlerine girdiğimiz şu günlerde merakla araştırılıyorken konu ile alakalı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahir Özdemir Göktaş son dakika açıklama yapmış bulunuyor.

SED

KASIM AYI SED DESTEK ÖDEMELERİ YATTI MI?

Çocuğu olan hanelere ödenen sosyal ve ekonomik destek yardımı ödemelerİ, hanede bulunan ilk iki çocuğa sağlanabilmekte ve her ay düzenli olarak hesaplara aktarılmaktadır. Kasım ayı SED yardımının hesaplara yatırılıp yatırılmadığı konusunda Bakan Göktaş yaptığı açıklamasında SED ödemelerinin dün itibariyle hesaplara aktarıldığını belirtti.

Çocukların sosyal açıdan desteklenmesi ve eğitim, sağlık dahil bütün masraflarını giderilmesi adına bu ay bütün hak sahiplerine 582 milyon lira SED ödemesi yapıldığını açıkladı. Göktaş yaptığı açıklamada aile bütünlüğünün korunması çocuğun sağlıklı bir ortamda yetiştirilmesi amacı ile ödenen SED desteğinin özellikle de ekonomik sebeplerden ötürü çocukların ailelerinden kopmamasını sağladığını belirtti. Ihtiyaç sahibi her hanenin yanında olduklarını açıklayan Göktaş Kasım 2023 ödemesi olarak 582 milyon liranın hesaplara aktarıldığını bildirdi.

SED YARDIMI SORGULAMA

Her ay hak sahibi vatandaş SED yardımının ne zaman yatacağı sorusunun yanıtını merakla araştırıyor. E-devlet hesabına hak sahibi olan vatandaş T.C kimlik numarası ile girmesi durumunda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sorgulama sayfasında ödemelerin hesapları aktarılıp aktarılmadığını görebiliyor.