Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Döneri beğenmeyip hesap ödemeyen kaymakama soruşturma

Yusufeli Kaymakamı Hacı Kerim Meral, restoranda yediği döner ve tatlıdan memnun kalmayınca hesap ödemeden çıktı. Olayın güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. İçişleri Bakanlığı, kaymakam hakkında soruşturma başlattı.

Yayın Tarihi: 08.11.2023 09:32
Güncelleme Tarihi: 08.11.2023 09:32

Döneri beğenmeyip hesap ödemeyen kaymakama soruşturma

Olay, 6 Kasım’da Yusufeli ilçe merkezindeki bir restoranda yaşandı. Kaymakam Hacı Kerim Meral, yanında iki misafiriyle restorana girdi.

Garsona döner ve sütlaç siparişi veren kaymakam, yemeklerini yedikten sonra kasaya yöneldi. Burada işletme sahibi Ferhat Kodat ile karşılaşan kaymakam, döner ve tatlıyı beğenmediğini söyleyerek hesap ödemeden restorandan ayrıldı.

Kaymakamın bu davranışı restorandaki diğer müşterilerin de şaşkınlıkla izlediği görüldü. Restoranda yaşananlar güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ YAĞDI

Restoranda yaşanan olayın sosyal medyaya yansıması üzerine, kaymakam hakkında çok sayıda tepki mesajı paylaşıldı.

Bazı kullanıcılar kaymakamın görevden alınmasını isterken, bazıları da restoran sahibine destek verdi. Olayın duyulmasının ardından İçişleri Bakanlığı da harekete geçti.

KAYMAKAM HAKKINDA SORUŞTURMA

İçişleri Bakanlığı, kaymakam Hacı Kerim Meral hakkında müfettiş görevlendirerek soruşturma başlattığını duyurdu.

Artvin Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, “Bugün medyada yer alan konu ile ilgili Yusufeli Kaymakamı Hacı Kerim Meral hakkında İçişleri Bakanlığımızca müfettiş görevlendirilerek soruşturma başlatıldı” ifadeleri kullanıldı.

kaymakama soruşturma