Bist 100
10.398,94 2%
DOLAR
32,3 -0,04%
EURO
35,11 0,47%
ALTIN
2.390,93 -0,51%

Diş fırçalarını temizleme tüyosu! Suyun içine bir yemek kaşığı döküp 2 saat bekletin yeter

Bazı akıllı çözümler yalnızca evinizin pırıl pırıl temiz kalmasını sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda temizlik sürenizi de yarıya indirecek.

Yayın Tarihi: 16.11.2023 16:40
Güncelleme Tarihi: 16.11.2023 16:40

Diş fırçalarını temizleme tüyosu! Suyun içine bir yemek kaşığı döküp 2 saat bekletin yeter

Evinizdeki inatçı lekelere kesin çözümler..

- Diş fırçanızdaki bakterileri öldürmek için diş fırçanızı yaklaşık bir saat sirkede bekletin ve iyice durulayın.

– Banyoda kullanılan havlu ve süngerler eşit oranda su ve sirke karışımında bir saat bekletilmeli, daha sonra yıkanıp kurutulmalıdır.

– Küvetinizdeki kireci ve sararmayı gidermek için bir sprey şişesini hidrojen peroksitle doldurup küvetinize püskürtün. 30 dakika bekleyin ve ardından yıkayın.

- Lavabonuzu temizlemek için maden suyunu dökün, birkaç dakika bekleyin ve ardından sirkeyi dökün. Daha sonra bir fırça yardımıyla dikkatlice yıkayın.

 – Fayansların arasındaki küfü, koyu lekeleri ve kireci gidermek için birkaç kat mum uygulayın. Ayrıca gelecekteki lekelere ve küflere karşı da koruma sağlar.

– Eski diş fırçasını ıslatın ve kabartma tozuna batırın. Fayanslar arasındaki boşlukları temizlemek için bu fırçayı kullanın. Bittiğinde sıcak su ile yıkayın.

– 15 gram sitrik asidi bir bardak suyla karıştırın. Fayansları bu suyla yıkamak onların parlamasını sağlayacaktır.

– Fayansları temizlemenin bir diğer yolu da sirke kullanmaktır. Sirkeyi sprey kutusuna dökün, fayansların üzerine püskürtün ve 10 dakika bekletin. Mikrofiber bezle yıkayıp silin.

– Ocaktaki yağ lekeleri silgi kullanılarak çıkarılabilir.

– Fırındaki yağı çıkarmak için limon suyunu sıkın. Fırını sıkılmış limonla silin ve 15 dakika bekleyip nemli bir bezle silin.

– Fırına sirke uygulamak için bir sünger kullanın, ardından kapağını karartın ve birkaç saat bekletin. Nemli bir bezle silin. Fırınınız yeni gibi görünecek.

 – Kabartma tozunu kaynar suyla karıştırın ve bir sprey kutusuna dökün. Bu suyu fırına püskürttükten sonra 30 dakika bekleyin. Nemli bir bezle silin.

– Yatağınızın kötü kokularını gidermek için yatağınıza karbonat serpin ve süpürmeden önce 30 dakika bekleyin.

– Giysilerdeki mürekkep lekeleri sütle çıkarılabilir.