Diş fırçalarını temizleme tüyosu! Suyun içine bir yemek kaşığı döküp 2 saat bekletin yeter

Bazı akıllı çözümler yalnızca evinizin pırıl pırıl temiz kalmasını sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda temizlik sürenizi de yarıya indirecek.

Diş fırçalarını temizleme tüyosu! Suyun içine bir yemek kaşığı döküp 2 saat bekletin yeter

Evinizdeki inatçı lekelere kesin çözümler..

- Diş fırçanızdaki bakterileri öldürmek için diş fırçanızı yaklaşık bir saat sirkede bekletin ve iyice durulayın.

– Banyoda kullanılan havlu ve süngerler eşit oranda su ve sirke karışımında bir saat bekletilmeli, daha sonra yıkanıp kurutulmalıdır.

– Küvetinizdeki kireci ve sararmayı gidermek için bir sprey şişesini hidrojen peroksitle doldurup küvetinize püskürtün. 30 dakika bekleyin ve ardından yıkayın.

- Lavabonuzu temizlemek için maden suyunu dökün, birkaç dakika bekleyin ve ardından sirkeyi dökün. Daha sonra bir fırça yardımıyla dikkatlice yıkayın.

 – Fayansların arasındaki küfü, koyu lekeleri ve kireci gidermek için birkaç kat mum uygulayın. Ayrıca gelecekteki lekelere ve küflere karşı da koruma sağlar.

– Eski diş fırçasını ıslatın ve kabartma tozuna batırın. Fayanslar arasındaki boşlukları temizlemek için bu fırçayı kullanın. Bittiğinde sıcak su ile yıkayın.

– 15 gram sitrik asidi bir bardak suyla karıştırın. Fayansları bu suyla yıkamak onların parlamasını sağlayacaktır.

– Fayansları temizlemenin bir diğer yolu da sirke kullanmaktır. Sirkeyi sprey kutusuna dökün, fayansların üzerine püskürtün ve 10 dakika bekletin. Mikrofiber bezle yıkayıp silin.

– Ocaktaki yağ lekeleri silgi kullanılarak çıkarılabilir.

– Fırındaki yağı çıkarmak için limon suyunu sıkın. Fırını sıkılmış limonla silin ve 15 dakika bekleyip nemli bir bezle silin.

– Fırına sirke uygulamak için bir sünger kullanın, ardından kapağını karartın ve birkaç saat bekletin. Nemli bir bezle silin. Fırınınız yeni gibi görünecek.

 – Kabartma tozunu kaynar suyla karıştırın ve bir sprey kutusuna dökün. Bu suyu fırına püskürttükten sonra 30 dakika bekleyin. Nemli bir bezle silin.

– Yatağınızın kötü kokularını gidermek için yatağınıza karbonat serpin ve süpürmeden önce 30 dakika bekleyin.

– Giysilerdeki mürekkep lekeleri sütle çıkarılabilir.