Dilan ve Engin Polat’ın tutukluluğuna itiraz

Sosyal medya fenomenleri Dilan ve Engin Polat, kara para aklama suçlamasıyla tutuklandıktan sonra avukatları tahliye talebinde bulundu. Ancak hakimlik henüz kararını vermedi.

Dilan ve Engin Polat’ın tutukluluğuna itiraz

Kara para akladıkları iddia edilen sosyal medya fenomeni Dilan Polat ve Engin Polat davasında bir gelişme yaşandı. Polat çiftinin avukatları Sulh Ceza Hakimliği'ne başvurarak Polat çiftinin tutukluluğuna itirazda bulundu.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında, Dilan ve Engin Polat’ın da aralarında bulunduğu 14 kişi, “Suç işlemek amacıyla örgüt kurma”, “Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma” “Vergi usul kanununa muhalefet”, “Mal varlığı değerlerinin gayri meşru kaynağını gizleme”, “Futbol ve diğer şans müsabakalarında bahis ve şans oyunları düzenlemesi hakkındaki kanuna muhalefet” suçlamalarıyla gözaltına alındı.

MARMARA CEZAEVİ’NDE TUTUKLU

Gözaltına alınan şüphelilerden 14’ü çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Marmara Cezaevi’ne gönderildi.

Tutuklananlar arasında Dilan ve Engin Polat’ın yanı sıra, Dilan’ın kardeşi Sezgin Polat, Engin’in kardeşleri Alper Kürşat Polat ve Can Polat, Dilan’ın arkadaşı Sinem Sıla Doğu ve eşi Can Doğu da bulunuyor.

TUTUKLULUĞA İTİRAZ

Polat çiftinin avukatı Sevinç Horoz, Sulh Ceza Hakimliği’ne giderek tutukluluğa itiraz etti. Avukat Horoz, müvekkillerinin suçsuz olduğunu ve delil yetersizliği nedeniyle tahliye edilmesini istedi. İtirazı değerlendirmeye alan hakimlik henüz kararını açıklamadı.

HAYRANLARINDAN DESTEK KAMPANYASI

Dilan ve Engin Polat’ın tutuklanması, sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Polat çiftinin takipçisi, destek mesajları paylaştı.