Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Dilan ve Engin Polat çiftinin itirazı boşa çıktı

Engin ve Dilan Polat, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında tutuklandı. Polat çiftinin avukatları, tutukluluk kararına itiraz etti ancak Sulh Ceza Hakimliği itirazı reddetti. Polat çifti, bir de Küçükçekmece’de bir güzellik merkezinin kurşunlanması olayıyla suçlanıyor. Polat çiftinin tutukluluk hali sürüyor.

Yayın Tarihi: 15.11.2023 15:50
Güncelleme Tarihi: 15.11.2023 15:50

Dilan ve Engin Polat çiftinin itirazı boşa çıktı

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, “Suç işlemek amacıyla örgüt kurma”, “Suç gelirlerinin aklanmasının önlenmesi”, “Suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama” ve “Vergi kanununa muhalefet” suçlarından soruşturma başlattı.

Soruşturma kapsamında Engin ve Dilan Polat’ın da aralarında bulunduğu 14 kişi 5 Kasım Pazar günü tutuklandı. Polat çifti, tutuklanmalarına tepki göstererek, avukatları aracılığıyla itirazda bulundu.

POLAT ÇİFTİNİN İTİRAZI REDDEDİLDİ

Polat çiftinin avukatı Sevinç Horoz, tutukluluk kararına itiraz etti. Horoz, Polat çiftinin suçsuz olduğunu, delil yetersizliği olduğunu ve tutuklamanın hukuka aykırı olduğunu savundu. Ancak Sulh Ceza Hakimliği, itirazı reddetti.

Hakimlik, Polat çiftinin kaçma şüphesi, delilleri karartma ihtimali ve toplumda infial yaratacak nitelikte suç işledikleri gerekçesiyle tutukluluk halinin devam etmesine karar verdi.

Polat çiftinin avukatları, karara bir üst mahkeme olan Asliye Ceza Mahkemesi’ne itiraz etti.

POLAT ÇİFTİ BAŞKA BİR SUÇLA DAHA SUÇLANIYOR

Polat çifti, bir de Küçükçekmece’de Bahçeşehir 1. Kısım Doğa Parkı’nda bulunan Banu Parlak’a ait güzellik merkezinin kurşunlanması olayıyla suçlanıyor.

Olay, 1 Ekim’de saat 02.00 ve 04.30 sıralarında motosikletli şüphelilerce gerçekleştirildi. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, şüphelilerin güzellik merkezinin camlarına ateş ettikleri görüldü. Olayda ölen ya da yaralanan olmadı.

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, olayla ilgili soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında Polat çifti sorgulandı. Savcılık, Polat çiftinin güzellik merkezinin kurşunlanmasını organize ettikleri iddiasıyla tutuklanmalarını istedi. Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, bu suçtan da Polat çiftinin tutuklanmasına hükmetti.