Bist 100
9.347,17 0%
DOLAR
30,98 -0,08%
EURO
33,65 0,18%
ALTIN
2.004,62 -0,17%

Dilan Polat ve Engin Polat davasında ŞOK GELİŞME! Şimdi o suçtan soruşturma başlatıldı

Kara para aklama soruşturması devam ederken, yakınlarının da lüks yaşamları ve mal varlıkları konusunda da gün gün gelişmeler yaşanıyor

Yayın Tarihi: 03.12.2023 12:31
Güncelleme Tarihi: 03.12.2023 12:31

Dilan Polat ve Engin Polat davasında ŞOK GELİŞME! Şimdi o suçtan soruşturma başlatıldı

Kara para aklama soruşturması devam ederken, yakınlarının da lüks yaşamları ve mal varlıkları konusunda da gün gün gelişmeler yaşanıyor. Dilan Polat ile bağlantılı olabileceği gerekçesiyle gözaltına alınan kimi fenomenler ve ünlü isimler ile alakalı olarak da yeni gelişmeler mevcut. Polat Çiftine İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Polat çiftine "uyuşturucu veya uyarıcı madde imal etme'' suçundan yeni bir soruşturma başlattı. 

"suç örgütü kurmak ve yönetmek", "suç örgütüne üye olmak", "suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklamak" ve "Vergi Usul Kanunu'na muhalefet" suçlarından haklarında davası devam eden Polat çifti, uyuşturucu imal etme suçu ile de yargılanmaya başlayacak. 

Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından başlatılan soruşturma kapsamında bir çok suç tespitinden göz altına alınan Dilan ve Engin Polat suç dosyasında yeni gelişmeler mevcut. 

tl

Haklarında yurt dışına çıkma yasağı getirtilen, mal varlıklarına el konulan yapılan aramalar sonrasında gözaltına alınan ünlü çift, tutuklanmıştı. 

2019 senesinde Dilan Polat'ın sosyal medya hesabından pğaylaştığı 'Şampiyonlar Ligi' isimli fotoğraftayer alan 15 ünlü fenamen hakkında da soruşturma başlatıldı. Yaşanan bu gelişmeler akabinde Kasım ayında Avukat Feyza Altun'un yaptığı bir ihbar sonrasında ünlü çift hakkında yeni bir suç davası oluşturuldu. 

tjyhyt

Avukat Altun'un ihbar ettiği yeni suç davası ise kimsenin tahmin edemediği bir dava olarak gündeme çıkacağa benziyor. 10 EKim günü yaşanan olayda Altun'un ofis telefonunu arayan ve sekreteriyle konuşan A.K. isimli bir kişi, Kapalıçarşı'da esnaf olduğunu belirterek bazı iddialarda bulundu. Altun tarafından kayda alınan konuşmalar, mahkemeye sunuldu. 

Sunulan bilgilerde Dilan ve Engin Polat'ın Dipomed Medikal şirketleri aracılığı ile kaçak yollarla hammadde getirtildiği ve bu hammaddelerin de Türkiye'deki labarutuvarlarda ayrıştırıldığı iddia edildi. 

Yapılan soruşturma sonrasında ise iddiaların gerçeklik payının olup olmadığı adına "uyuşturucu veya uyarıcı madde imal etme" suçundan soruşturma başlatıldı. Kara para aklama davası ile birleştirilen soruşturma kapsamında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti