Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Dilan Polat’ın paylaştığı fotoğrafta yer alan fenomenler hakkında soruşturma!

Dian ve Engin Polat davasında yeni bir gelişme yaşandı. Kara para aklama ve vergi kaçırma suçlarından tutuklanan Dilan Polat’ın “Şampiyonlar Ligi” diye nitelendirip paylaştığı fotoğrafta yer alan fenomenler hakkında soruşturma başlatıldı. Fenomenlerin yurt dışına kaçma ihtimaline karşı yurt dışı çıkış yasağı talep edildi. Fenomen Eylül Öztürk ise sosyal medya hesabından “Soruşturmaya dahil olduk. Demek ki sona yaklaşıyoruz” dedi.

Yayın Tarihi: 29.11.2023 11:40
Güncelleme Tarihi: 29.11.2023 11:40

Dilan Polat’ın paylaştığı fotoğrafta yer alan fenomenler hakkında soruşturma!

Dilan Polat’ın kara para aklama suçlamasıyla tutuklanmasının ardından, sosyal medyada “Şampiyonlar Ligi” olarak adlandırdığı fenomen arkadaşları da mercek altına alındı. Dilan Polat'ın 2019 yılında çekildiği ve "Şampiyonlar Ligi" olarak isimlendirdiği fotoğrafta yer alan tüm fenomenler hakkında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatıldı.Fenomenlerin mal varlıkları, yurt dışı seyahatleri ve lüks hayatları tehlike altında.

DİLAN POLAT’IN “ŞAMPİYONLAR LİGİ” PAYLAŞIMI

2019 yılında Dilan Polat, Instagram hesabından bir fotoğraf paylaştı. Fotoğrafta, kendisiyle birlikte Eylül Öztürk, Barış Kenan Özkan, Şule Kayatürk, Yavuz Korkut, Merve Korkut, Tolunay Topal, İleyda Topal, Ömer Bağ ve Tuğba Bağ gibi fenomen isimler yer alıyordu. Fotoğrafın altına “Şampiyonlar Ligi” yazan Dilan Polat, takipçilerinin büyük ilgisini çekti. Ancak bu paylaşım, fenomenlerin başına büyük bela açtı.

dilan

KARA PARA AKLAMA VE VERGİ KAÇIRMA SUÇLAMASI

Dilan Polat ve eşi Engin Polat, kara para aklama ve vergi kaçırma suçlarından tutuklandı.

Çiftin, yurt dışındaki şirketler aracılığıyla milyonlarca lira akladıkları ve vergi ödemedikleri iddia edildi.

Dilan Polat’ın lüks hayatı, sosyal medyada tepki topladı. Dilan Polat’ın paylaştığı “Şampiyonlar Ligi” fotoğrafı da savcılığın dikkatini çekti.

Fotoğrafta yer alan fenomenlerin kimlikleri tespit edildi ve yurt dışı çıkış yasağı talep edildi.

FENOMENLERİN MAL VARLIKLARI ARAŞTIRILIYOR

Dilan Polat’ın "Şampiyonlar Ligi"nde yer alan fenomenlerin de mal varlıkları araştırılıyor. Fenomenlerin, güzellik merkezleri, kozmetik markaları, oteller, restoranlar gibi işletmelerin sahibi olduğu ve lüks bir hayat sürdüğü biliniyor.

 Fenomenlerin, yurt dışına kaçmaya çalıştıkları ve peşin parayla çok sayıda ev aldıkları da iddia ediliyor.

Fenomenlerden Eylül Öztürk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Soruşturmaya dahil olduk. Demek ki sona yaklaşıyoruz. Hep bir belirsizlik vardı.” dedi.

FENOMENLERİN SON DURUMU NE?

Dilan Polat’ın "Şampiyonlar Ligi"nde yer alan fenomenlerin soruşturması devam ediyor. Fenomenlerin, kara para aklama ve vergi kaçırma suçlarından yargılanıp yargılanmayacakları henüz belli değil. Fenomenlerin, sosyal medyada takipçi kaybettikleri ve reklam gelirlerinin düştüğü de gelen haberler arasında. Dilan Polat’ın “Şampiyonlar Ligi” paylaşımı, fenomenlerin hayatlarını nasıl değiştirecek? Bu sorunun cevabını zaman gösterecek.