Bist 100
10.471,32 0%
DOLAR
32,73 1,38%
EURO
35,02 0,3%
ALTIN
2.439,22 2,53%

Destek ödemeleri 4.5 kat arttırıldı! Çalışana bayram ettirecek zam gelişmesi

Bir destek haberi de geçtiğimiz gün Kütahya Belediyesi tarafından verildi. Destek kapsamından belediye çalışanlarının faydalanacağı belirtilmiş bulunuyor.

Yayın Tarihi: 08.12.2023 11:23
Güncelleme Tarihi: 08.12.2023 11:23

Destek ödemeleri 4.5 kat arttırıldı! Çalışana bayram ettirecek zam gelişmesi

Devlet tarafından ihtiyaç sahibi hanelere destekler hız kesmeden devam ediyor. Aile Bakanlığı'nın süzgecinden geçen ve dar gelirli olduğu tespiti yapılan her haneye ya da bireye ihtiyacına göre şekillenen destek ödemeleri veriliyor. Özellikle de okuyan çocuğun refahının sağlanması ve derslerine daha iyi adapte olabilmesi için sağlanan destekler büyük önem arz edip, daha özenle yapılıyor. Okuyan çocuğa destekler devlet tarafından süre gelirken, gün gün belediyeler de destek ödemeleri ile alakalı açıklamalarını sunuyor.

Dar gelirli vatandaş bağlı bulunduğu belediyeler tarafında sunulan destekler için, belediye binalarında yer alan sosyal yardımlar birimine başvuruda bulunarak, ödemelere hak sahibi olabiliyor. Gün gün destek ödemesi açıklaması yapan belediye sayısı artıyor.

tl

Bir destek haberi de geçtiğimiz gün Kütahya Belediyesi tarafından verildi. Destek kapsamından belediye çalışanlarının faydalanacağı belirtilmiş bulunuyor. Belediye ile sendika arasında bir süredir devam eden görüşmelerin sonuçlandığı belirtilirken öğrenim ve temel ihtiyaç yardımlarına kat be kat zam yapıldığı açıklanmış bulunuyor. Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık tarafından topantı sonucunda yapılan değerlendirmede enflasyonist bir dönemde olunduğu vurgusu yapılarak, özellikle temel ihtiyaç ve öğrenimin zorlaştığı belirtilmiş bulunuyor

ARTI ZAM VERİLDİ

Bu kapsamda belediye çalışanlarına öğrenim ve temel ihtiyaç yardımlarına zam yapılmasına karar verildi. 350 TL olarak öğrenim yardımının 1500 TL'ye çıkartıldığı belirtilirken, personelin temel ihtiyaçlarının karşılanması adına sağlanan 500 TL temel destek zammının da bin 800 TL'ye çıkartıldığı açıklanmış bulunuyor.

Çalışanları sevinçten havalara uçuran bu zamlar Ocak ayında da güncellenecek. Belediye çalışanları asgari ücret zammı oranında maaşlarına ek zam alacak.