Bist 100
10.767,85 0%
DOLAR
32,94 0,12%
EURO
35,4 0,06%
ALTIN
2.450,27 -0,28%

DEM Partili Dinç Diyarbakır'daki dans etkinliğinde yapılan tekbirli saldırıları savundu!

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Faruk Dinç, Diyarbakır’daki dans etkinliğinde tekbir getirerek dans okuluna saldıranları savundu…

Yayın Tarihi: 11.06.2024 16:03
Güncelleme Tarihi: 11.06.2024 16:03

DEM Partili Dinç Diyarbakır'daki dans etkinliğinde yapılan tekbirli saldırıları savundu!

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Faruk Dinç, Diyarbakır’da bir dans okulunun kamuya açık olarak Tema Parkı’nda düzenlediği dans etkinliğinde bir grup tekbir getirerek saldırıda bulundu. Caz Pikniği düzenleyen dans okuluna 50 kişilik bir grup saldırdı. Son 3 yıldır yapılan dans etkinliğine saldırıların ardından HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı, saldırıların haklı olduğunu savunan bir açıklama yaptı! 

Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Faruk Dinç, kamuya açık alanda dans etkinliği başlığı altında toplumun değer yargılarının teşhircilik yoluyla hedef alındığını iddia etti. Durumun halkı rahatsız ettiğini öne süren DEM Partili Dinç, “Kürt halkının” adetlerine uygun olmayan bu etkinliklere karşı hukuki tedbirler alınması gerektiğini savundu. Ayrıca, camiye yakın yerlerde ve çocukların oynadığı alanlarda bu tip etkinliklere karşı derhal yasal işlem başlatılması gerektiğini iddia etti ve ekledi: 

“Gizli eller tarafından toplumumuz ifsat edilmek istenmektedir. Ancak bilinmelidir ki halkımız kendi medeniyet değerlerinden asla vazgeçmeyecektir."