Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Damar hastalıkları için bulunmaz nimet! Limonla karışınca etkisi ikiye katlanıyor

Bu karışıma dikkat! Damar tıkanıklığı, damar yağlanması, tansiyon gibi hastalıklara birebir iyi geliyor. Bu karışım nedir? Nasıl hazırlanmaktadır? Karışımın faydaları nelerdir?

Yayın Tarihi: 03.12.2023 21:18
Güncelleme Tarihi: 03.12.2023 21:18

Damar hastalıkları için bulunmaz nimet! Limonla karışınca etkisi ikiye katlanıyor

Limon suyu ve sarımsakla yapılan karışım, damar sertlikleri, kan damarı daralmaları, damar yağlanması ve tansiyon gibi sorunları kalıcı olarak ortadan kaldırır.

limon

Yapılan bir araştırma, limonun kanser hücrelerini yok eden etken maddeleri nedeniyle kemoterapiden 10 bin kat daha etkili olduğunu ortaya çıkardı. Suyundan limonata yapımında kullanılan ve hayatın birçok alanında kullanılan manavların tezgahlarını süsleyen limonun, içerdiği aktif maddeler sayesinde kansere karşı en iyi ilaç olduğu da tespit edildi.

Dünyanın en büyük ilaç üreticilerinden birinden alınan bilgiye göre, 1970 yılından bu yana 20'den fazla farklı laboratuvarda yapılan araştırmada, limon ekstraktının 12 kanser türünde kötü huylu hücreleri yok ettiği ortaya çıktı. Bu kanserlerin kolon, meme, prostat, akciğer ve pankreas kanserlerini içerdiği rapor edilmiştir.

ANTİDEPRESAN ETKİSİ MEVCUT

Öte yandan limon kabuklarında 'dlimonene' bulunur. Adı geçen maddenin cildin çok güçlü bir dostu olduğu tespit edildi. Limon kabuğunun ayrıca sinir sistemi üzerinde olumlu etkisi olduğu ve bakterileri öldürerek kalbi rahatlattığı da gösterilmiştir. Limondaki polifenoller kadınlarda yumurtalık kanseri riskini de azaltır. Limonun ayrıca bakteriyel enfeksiyonlara ve mantarlara karşı antimikrobiyal spektruma sahip olduğu ve solucanlara ve parazitlere karşı etkili olduğu düşünülmektedir. Ayrıca meyve yüksek tansiyonu dengeler, stresle savaşır ve antidepresan etkiye sahiptir, bu da sinir bozukluklarına iyi gelir.

limon

RUS DOKTORLAR TAVSİYE EDİYOR

Rus doktorların özel olarak önerdiği kalp-damar hastalıklarına yönelik tarif muhteşem sonuçlar veriyor. Doğal bitkisel yönteme büyük önem veren Rus tıp dünyası bu formülü uzun yıllardır kullanıyor ve oldukça başarılı sonuçlar veriyor. Limon suyu ve sarımsakla yapılan karışım damar sertlikleri, damar yağlanması, damar tıkanıklığı ve tansiyon gibi sorunları kalıcı olarak ortadan kaldırır. Bazı Türk doktorlar da hastalarına bu formülü tavsiye ediyor.

EVİNİZDE DE YAPABİLİRSİNİZ!

-2 litre hiç su katılmamış sıkılmış limon suyu

-40 diş sarımsak (soyulmuş ve ezilmiş)

-Ağzı sıkı kapanan koyu renkli, ışık almayan cam kavanoz. Pet şişelerde kullanmanız tehlikelidir, cam kullanmanız tavsiye edilmektedir.

Hazırlanışı;

2 litrelik kavanozu doldurmaya yetecek kadar limon alın. Limonların suyunu dikkatlice sıkın ve bir şişeye dökün. Soyulmuş 40 diş orta boy sarımsağı yıkamadan ezip limonun içine koyun ve şişenin kapağını kapatın. 25 gün boyunca serin bir yerde saklayın. Günde birkaç kez çalkalayın. Yaklaşık 25 gün sonra sarımsakların limon suyunda çözündüğünü göreceksiniz. 25 gün sonra her sabah kahvaltıdan yarım saat önce karışımdan yarım çay bardağı için. Bunu her gün düzenli olarak ve mümkünse aynı saatte yapın. Bu karışıma kesinlikle başka maddeler (şeker, tuz, tatlandırıcı vb.) eklemeyiniz.

KARIŞIMIN FAYDALARI NELERDİR?

-Tüm kan damarlarını iyileştirir, tıkalı kan damarlarını açar, damar sertliğini ve yüksek tansiyonu önler.

-Kolesterol ve lipidleri düşürür, zararlı yağları yakar, zayıflamaya yardımcı olur, temel metabolizmayı hızlandırıp yağları yaktığı için iştahı açar, vücudun şeker seviyesini dengeler ve pankreası onarır.

-Böbrek ve safra taşlarını eritir, idrar söktürücü etki yapar, vücuttaki şişliği giderir ve doku şişmesini önler.

-Helycobeacter pylori adı verilen ülser mikrobunu öldürerek mide ve duodenum ülserlerinde kesin tedavi sağlar.

-Tüm romatizmalı iltihapları önler, her türlü romatizmal ağrıları dindirir, kireçlenmeyi önler, eklem yüzeylerinin iyileşmesini sağlar ve her türlü ağrıyı dindirir.

-Beyin hücrelerini ve tüm sinir sistemlerini yeniler, sinir aksiyon potansiyelini düzenler, ileri refleks hızını artırır, felç riskini azaltır.

-Vücudun bağışıklık sistemini tam bir hale getirerek başta damar ve strese bağlı cilt alerjileri olmak üzere her türlü alerjiyi önler.

-Vücudu kanserden korur.

DONDURULUMUŞ LİMON KULLANIN!

Lokantalarda genellikle bir limonun tamamını kullanırlar, böylece hiçbir kısmı boşa gitmez. Bu şekilde rendelenmiş limon suyundan 5 veya 10 kat daha fazla C vitamini alırsınız.

Limonu (yıkayın) ve buzdolabının dondurucusuna (dondurucuya) koyun. Dondurulduktan sonra bir mutfak rendesi alın ve limonun tamamını rendeleyin. Kabuğu soymaya gerek yok, üzerine rendelenmiş limon yemeklerinizin üzerine serpebilir, sebze salatasına, dondurmaya, çorbaya, makarnaya, soslara ve balık yemeklerine ekleyebilirsiniz.

Bildiğimiz gibi hücreler su içerir ve donmuş kristaller oluşur. Dondurma işlemi mümkün olduğu kadar çabuk yapılırsa (şok dondurma) sadece küçük buz kristalleri oluşur ve dondurulan vitamin ve minerallerin hücresel yapısı zarar görmez. Dondurma işlemi daha yavaş işlerse, dondurma sırasında daha büyük kristaller oluşur ve bu da hücre tahribatına neden olarak dondurulmuş gıdaların genel hücre yapısında, tadında, kokusunda, minerallerinde ve vitaminlerinde değişikliklere neden olabilir. Dondurulmuş gıdalardaki vitaminler ve diğer besinler çok daha iyi korunur.