Cumhuriyet ikramiyesi sonrasında 24 Kasım ikramiyesi teklif sunuldu! Gözler TBMM'de

Cumhuriyetimizin 100. yılı şerefine emekliye verilecek olan ikramiye sonrasında 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle milyonlarca öğretmene öğretmenler günü ikramiyesi ödeneceği ve bu ikramiyenin de 1 maaş tutarında olacağı iddia ediliyor.

Cumhuriyet ikramiyesi sonrasında 24 Kasım ikramiyesi teklif sunuldu! Gözler TBMM'de

Emeklilere 5.000 TL Cumhuriyet ikramiyesi onay alması sonrasında bu hafta ve önümüzdeki hafta hesaplara aktarılmaya başlayacak. Cumhuriyetimizin 100. yılı şerefine emekliye verilecek olan ikramiye sonrasında 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle milyonlarca öğretmene öğretmenler günü ikramiyesi ödeneceği ve bu ikramiyenin de 1 maaş tutarında olacağı iddia ediliyor. Peki öğretmenler günü tam maaş ikramiyesi olacak mı? Öğretmenlere ikramiye ödemesi yapılacak mı? İşte detaylar...

Ocak ayında memur maaşlarına yapılan zam oranınca öğretmen maaşları da zamlanacak. Temmuz ayında en düşük öğretmen maaşı; memur maaşını yapılan zam sonrasında 15.000 TL'den 26.000'nin üzerine yükselmişti. Ocak zammı öncesinde 24 Kasım öğretmenler gününün gelmesi sebebiyle, milyonlarca emektara da tıpkı emekli gibi, ikramiye döemesi yapılıp yapılmayacağı merak ediliyor.

Türk Eğitim Sen Genel Merkezi tarafından öğretmenlere Öğretmenler Günü kapsamında bir maaş ikramiye verilmesi talebinin sunulduğu konuşuluyor. Kanun teklifi olarak TBMM'ye sunulacak olan tasarıda her 24 Kasım tarihinde öğretmenlere bir maaş ikramiye verilmesi planı yer alıyor.

tl

ÖĞRETMENELERE 1 MAAŞ İKRAMİYE VERİLECEK Mİ?

Türk eğitimsen Genel Başkanı Talip Ceylan Geçtiğimiz günlerde MHP Grup Başkan Vekili Erkan Akçay ile bir araya gelerek 24 Kasım Öğretmenler Günü ikramiyesi ile alakalı hazırladıkları kanun tekliflerini sundu. Sunulan kanun teklifi ile alakalı açıklama yapan Başkan Ceylan Özellikle de kamu görevlilerine yapılan saldırıları ayıpladıklarını belirtirken bunların önüne geçmek için yeni çalışmaların başlaması gerekliliğini ve caydırıcı müeyyidelere getiren yasal bir düzenleme yapılması gerektiğini belirtti. Öğretmenlerin yaşadığı ekonomik sıkıntılara bir nebze olsun çözüm bulunması amacıyla da 24 Kasım ikramiyesi verilmesi konusunda TBMM'ye yasa tasarısı sunduklarını açıkladı.

ÖĞRETMENLER GÜNÜ İKRAMİYESİ NE KADAR ÖDENECEK?

Milletvekillerine gönderilen yasa tasarısında öğretmenlere büyük destek sağlayacak kanun teklifinin Onay alıp almayacağı henüz bilinmiyor. Öğretmenlere Öğretmenler Günü ikramiyesi TBMM'den geçerse her sene 24 Kasım'da bir maaş ikramiye ödeme yapılacağı öngörülüyor