Bist 100
9.344,97 1%
DOLAR
30,92 0,02%
EURO
33,43 -0,09%
ALTIN
2.011,93 -0,01%

Çin’de insansı bir robot gibi davranan garson sosyal medyayı ikiye böldü!

Çin’de insansı hareketler yapan bir garson insan olup olmadığı konusunda sosyal medyayı ikiye böldü. İşte merak edilenler...

Yayın Tarihi: 22.11.2023 20:48
Güncelleme Tarihi: 22.11.2023 20:48

Çin’de insansı bir robot gibi davranan garson sosyal medyayı ikiye böldü!

Sosyal medyada dolaşıma giren bir videoda bir kadın robotik hareketlerle müşterilere yemek servisi yapıyor. Videoyu izleyen bazı kullanıcılar bunun insansı bir robot olduğunu düşünürken, bazıları da rol yapan bir insan olduğunu söylüyor.

TikTok’da paylaşılan video, 70 binden fazla kez görüntülendi. Ayrıca, X’te bir kullanıcının “Bu bir insan mı, yoksa robot mu?” sorusuna çoğu kullanıcı karar veremediğini ve insan ile robot arasında ayrım yapamadığını söyledi.

robot

GERÇEK SONRADAN ANLAŞILDI

Ancak, South China Morning Post'a göre bu bir robot değil. Sadece müşterilere hizmet eden gerçek bir insan.

Yayın kuruluşu, kadının restoranının sahibi ve profesyonel bir dansçı olduğunu belirtti. İlk defa bir arkadaşı tarafından paylaşılan videoda kadın içki doldururken ve yemek servisi yaparken dans ediyor.

Öte yandan; Çin, kısa bir süre önce insansı robot teknolojisinde global bir lider olma yolunda olduğunu açıkladı. Bu kapsamda, bir kişinin veya bir robotun insan mı, yoksa robot mu olup olmadığı tartışmalarının artarak devam edeceği belirtiliyor.