ChatGPT Plus ücretli üyeliklere son verdi!

Dünyanın en fazla kullanılan yapay zekâ robotu ChatGPT'nin ücretli üyeliklerine sona verildiği açıklandı. Söz konusu açıklama, ChatGPT’nin sahibi OpenAI şirketinin CEO'su Sam Altman tarafından yapıldı.

ChatGPT Plus ücretli üyeliklere son verdi!

ChatGPT Plus hizmeti için yeni üyeliklere geçici olarak son verilme kararı alındığını açıklandı. Altman, büyük istek ve standartlara uymak amacıyla süre gerektiğinden bu karara varıldığını söyledi.

Geçtiğimiz hafta şirket kullanıcılara ChatGPT'nin özelleştirilmiş model yaratma fırsatını imkanını vereceğini paylaşmıştı. Böylece, insanlar yalnızca kodlama konusunda uzmanlaşmış ChatGPT modellerini dizayn edebilecekti. 

chatgpt

CHATGPT KENDİNE APPLE VE GOOGLE GİBİ MAĞAZA OLUŞTURUYOR

Ayrıca, bireyler hizmete sunulan GPT mağazasıyla bu modelleri satışa çıkararak kazanç elde edebilecek. Başka bir deyişle, ChatGPT kendine Apple'ın App Store mağazası ya da Google'ın PlayStore mağazası gibi bir mağaza oluşturuyor.

OPENAI, bu karara varmasındaki en büyük sebebin de son dönemlerde artış yaşayan ChatGPT altyapılı chatbotların olduğu öngörülüyor. ChatGPT, chatbot’u kontrol ederek farklı sorunların yaşanmasının önüne geçmeyi amaçlıyor.