Bist 100
9.344,97 1%
DOLAR
30,92 0,02%
EURO
33,43 -0,09%
ALTIN
2.011,93 -0,01%

ChatGPT'nin sesli sohbet özelliği ücretsiz oluyor!

OpenAI’ın ürettiği yapay zekâya dayalı sohbet robotu olan ChatGPT'ye sesli sohbet etme özelliğini geldiği açıklanmıştı. OpenAI’dan yapılan bir açıklamaya göre, artık kullanıcılar ChatGPT için herhangi bir ücret ödemeden sesli sohbet etme özelliğini kullanabilecek. İşte detaylar...

Yayın Tarihi: 22.11.2023 20:26
Güncelleme Tarihi: 22.11.2023 20:26

ChatGPT'nin sesli sohbet özelliği ücretsiz oluyor!

Şirket, eylülde Android ve iOS işletim sistemlerinde ChatGPT ile sesli sohbet özelliğiyle kullanıcılara istedikleri zaman gerçekçi sohbet etme imkânını sundu.

OpenAI, bu özelliği yalnızca Plus ve Enterprise aboneleri için kullanımına sunmuştu. Ancak, şimdi diğer kullanıcılara da yayınlayacağı sözünü vermişti. OpenAI kurucu ortağı Greg Brockman, X’te yaptığı paylaşımla ChatGPT'deki sesli konuşmaların tüm ücretsiz kullanıcılara sunulmaya başladığını duyurdu.

openaı

OPENAI’DA İŞLER KARIŞTI

Greg Brockman, şirketin başkanlığını bırakmasının ardından özelliğin geniş çapta piyasaya sunulduğunu açıkladı.

OpenAI yönetim kurulunun Sam Altman'ı CEO'luktan göndermesinden sonra kendi isteğiyle ayrılan Brockman, üst düzey bir çalışanın protesto için istifa etmesi ve diğer personellerin de Altman'ın görevine geri getirilmemesi durumunda istifa etmekle tehdit etmesi nedeniyle ortalığın karışmasına sebep olmuştu.