Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Bu besinleri tüketen 1 ayda istediği kiloya kavuşuyor! Para harcamadan uyurken bile kilo verin!

Kilo vermek isteyen pek çok kişi sağlıksız yöntemleri denemeyi tercih etse de uzmanlar aynı görüşte değil. İşte detayları....

Yayın Tarihi: 05.12.2023 11:32
Güncelleme Tarihi: 05.12.2023 11:32

Bu besinleri tüketen 1 ayda istediği kiloya kavuşuyor! Para harcamadan uyurken bile kilo verin!

 

BU YİYECEKLER KENDİLİĞİNDEN ZAYIFLATIYOR…

Kilo vermek özellikle kadınların en büyük sorunlarından biri. Kilo vermek isteyen pek çok kişi hızlı kilo vermek adına sağlıksız yöntemleri tercih ederek hem sağlığından oluyor hem de yanlış program yüzünden kilo verme sorunuyla baş edemiyor. İlo vermek zaman alan bir durumdur. Böyle bir kilo verme de genellikle en sağlıklısıdır ve verdiğiniz kiloları kolay kolay geri almazsınız. Prof. Dr. Yavuz Yörükoğlu sağlıklı kilo vermek için yapılması gerekenleri tek tek sıraladı… İşte detaylar….

diyet

SAĞLIKLI KİLO VERMENİN YOLU

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek hem en zahmetli hem de en uzun yöntemdir. Bunun yanı sıra ise kişiler bu şekilde sağlıklı bir kilo verme sürecini de başlatmış olurlar. Öncelikle kişiler beslenme düzenlerini değiştirmelilerdir. Az yemek kilo vermeyeceği gibi sizin daha fazla aç kalmanıza ve kan şekerinizin sürekli düşmesine neden olur. Kilo vermeyi kafanıza koyduysanız bu diyet programına da bire bir uymanız gerekecek. Kalori bakımından ağır gıdaları yememeli ve sağlıklı beslenmeye özen göstermelisiniz. Siz kalorisi düşük yiyecekler seçerken vücudunuzda buna tepki olarak metabolizmanızı yavaşlatabilir. Bu durumda da kilo vermek neredeyse imkansız hale gelir.

Sağlıklı kilo vermek istiyorsanız öncelikle günde 5 kere meyve ve sebze yemeyi ihmal etmemelisiniz. Çünkü lifli gıdalar kilo vermede önemlidir. Lif yönünden zengin yiyecekler kişileri hastalıklara karşı koruduğu gibi ciddi rahatsızlıklarında baş göstermesine engel olur.

Bu nedenle diyet listenize lif içeren besinleri eklemeyi ihmal etmemelisiniz. Bunun yanı sıra yapılan araştırmalar da gösteriyor ki en sağlıklı beslenme çeşidi Akdeniz tarzı beslenme. Akdeniz beslenme çeşidinde taze meyve, sebze ve salatalar oldukça fazladır. Akdeniz diyeti sağlıklı kilo vermek için oldukça başarılı diyetlerden biridir.