Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Boşanma Davasında Skandal İddia: Ender Saraç’ın Oğlu Babasına Neden İftira Attı?

Dr. Ender Saraç’ın oğlu, babasına cinsel taciz iftirası attığını itiraf etti. Boşanma davası sırasında ortaya çıkan iddia, sosyal medyada büyük yankı uyandırmıştı. Ender Saraç’ın eşi Benan Saraç da astrolog Aygül Aydın’a tazminat davası açtı.

Yayın Tarihi: 16.12.2023 09:27
Güncelleme Tarihi: 16.12.2023 09:27

Boşanma Davasında Skandal İddia: Ender Saraç’ın Oğlu Babasına Neden İftira Attı?

Ender Saraç’ın taciz suçlaması yalan çıktı

Dr. Ender Saraç’ın oğlu M. Saraç, okuldaki rehber öğretmenine babasının kendisine cinsel tacizde bulunduğunu söylemişti. Ancak daha sonra bunun bir iftira olduğunu kabul etti. Dr. Ender Saraç ve eşi Benan Saraç arasındaki boşanma davası sırasında ortaya çıkan bu iddia, 7 Aralık’ta sosyal medyaya yansımıştı. Dr. Ender Saraç, iddiaları yalanlayarak gerçeği açıklamıştı. Olayın arkasında ise büyük bir kriz olduğu anlaşıldı.

M. SARAÇ VE BENAN SARAÇ DOĞRULARI ANLATMAK İÇİN POLİSE GİTTİLER

Benan Saraç, 13 Temmuz’da Şişli Etfal Hastanesi’nde kurulan Çocuk İzlem Merkezi’nde ifade verdi. Oğlunun babasına bir ders vermek için böyle bir yalan söylediğini anlattı. Durumu polise bildirmeleri gerektiğini söyledi. 13 Aralık’ta Çocuk Şube Müdürlüğü’ne gittiler. Benan Saraç, oğlunun bu davranışından dolayı çok üzgün olduğunu belirtti.

ENDER SARAÇ'IN OĞLU M. SARAÇ GERÇEKLERİ SÖYLEDİ

M. Saraç ise Çocuk İzlem Odası’nda Cumhuriyet Savcısı, pedagog ve polislere gerçeği anlattı. Babasının kendilerini parasız bıraktığını, ona kızdığı için böyle bir şey uydurduğunu söyledi. Babasının kendisine hiçbir şekilde cinsel tacizde bulunmadığını, duşa zorla sokmadığını, çıplak gezmediğini, pornografik şeyler izletmediğini itiraf etti. Babasından uzaklaştırma kararı çıkarılmasını istediğini de ekledi. Babasıyla görüşmek istemediğini, annesi, kardeşi ve kendisinin mutlu olduğunu ifade etti.

AYGÜL AYDIN BENAN SARAÇ'A TAZMİNAT DAVASI AÇTI

Dr. Ender Saraç ve Benan Saraç’ın arasındaki anlaşmazlığa astrolog ve yazar Aygül Aydın da karıştı. Benan Saraç, Aygül Aydın’ı Dr. Ender Saraç’la yasak ilişki yaşamakla itham etti. Aygül Aydın da Benan Saraç’a karşı 250 bin liralık manevi tazminat davası açtı. Aygül Aydın, 2020 yılında Astroşifa Ajandası adlı bir kitap yayınlamış ve Dr. Ender Saraç da kitabın tanıtımına katılmıştı. Benan Saraç, tanıtım sırasında Aygül Aydın’a hakaret ederek aşağılamıştı. Daha sonra sosyal medya hesabından da Aygül Aydın’a saldırmıştı. Aygül Aydın’ın avukatı Sedef Burçin Tümer, Benan Saraç’ın müvekkilinin namusuna ve itibarına saldırdığını, bu yüzden 250 bin liralık tazminat talep ettiklerini söyledi.