Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Bodrum’da sel felaketi: 4 kişi ve 1 kedi son anda kurtarıldı

Bodrum'da etkili olan sağanak yağış hayatı felç etti. Bodrum’u vuran sağanak yağış, ilçede sel baskınlarına neden oldu. Bitez Mahallesi’nde taşan dere, evleri su bastı. Bir evde mahsur kalan 4 kişi ve 1 kedi, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kurtuldu.

Yayın Tarihi: 08.12.2023 17:44
Güncelleme Tarihi: 08.12.2023 17:44

Bodrum’da sel felaketi: 4 kişi ve 1 kedi son anda kurtarıldı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Bodrum’da sabah saatlerinden itibaren aralıklarla etkili olan sağanak yağış, ilçede sel felaketine yol açtı. Bitez Mahallesi’nde dere yatağından taşan sular, evlere girdi. Bölgedeki bazı evlerin bahçeleri suyla doldu. Bir evin demir kapısı, sel sularının baskısıyla kırıldı. Kapıdan içeri giren sular, evdeki 4 kişi ve 1 kediyi mahsur bıraktı.

SON ANDA KURTARILDILAR

Mahsur kalan vatandaşlar, durumu itfaiye ve polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen ekipler, sel sularının içinde kalan vatandaşları ve kediyi kurtarmak için çalışma başlattı. Ekipler, mahsur kalanları tek tek botla tahliye etti. Kurtarılan vatandaşlar ve kedi, sağlık kontrolünden geçirildi. Vatandaşlar, evlerinin sel altında kalmasına üzüldü.

sel

İLÇEDE HAYAT DURDU

Kuvvetli sağanak yağış, ilçede hayatı durma noktasına getirdi. Kara yolu ve bazı caddelerde su birikintileri oluştu. Sürücüler ve vatandaşlar, bu alanlardan güçlükle geçebildi. Konacık Mahallesi’ndeki açık pazar yerinde esnaf ve vatandaşlar zor anlar yaşadı. Tentelerden akan yağmur suları, bazı pazar esnafının ürünlerini ıslattı. Esnaf, suyla ağırlaşan tentelerin çökmemesi için ellerindeki sırık ve demir direkleri tuttu. Gümbet Mahallesi’nde ise bir ağaç ve aydınlatma direği devrildi. Trafiğe kapanan yolun açılması için çalışma başlatıldı. Belediye ekipleri de sıkıntı yaşanabilecek alanlarda tedbir almaya çalıştı.

sel