Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Bitlis’te teröristlerin silah deposu imha edildi

Silahlı güçlerin terör örgütlerine yönelik operasyonları aralıksız sürüyor. Jandarma ekipleri, Bitlis’in üç ilçesinde düzenledikleri operasyonda, terör örgütü PKK’ya ait çok sayıda silah, mühimmat ve malzeme ele geçirdi.

Yayın Tarihi: 06.12.2023 15:19
Güncelleme Tarihi: 06.12.2023 15:19

Bitlis’te teröristlerin silah deposu imha edildi

Terör örgütlerine yönelik operasyonlar devam ediyor. Ülkenin güvenliği ve huzurunu korumak için mücadele eden güvenlik güçleri yeni bir başarıya imza attı. Güvenlik güçleri, Bitlis’in üç ilçesinde terör örgütü PKK’ya ait çok sayıda silah, mühimmat ve malzeme buldu.

Bitlis Valiliği, dün gerçekleştirilen operasyonla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin, Bitlis merkez, Hizan ve Tatvan ilçelerinin kırsal bölgelerinde terör örgütü PKK’ya yönelik operasyon düzenlediği belirtildi.

ARAZİYE GÖMÜLÜ SİLAHLAR ORTAYA ÇIKARILDI

Operasyonda, arama tarama faaliyeti sırasında, teröristlerin araziye gömdüğü silah ve mühimmatlar bulundu. Bunlar arasında araziye gömülü biksi makinalı tüfek, 2 keskin nişancı tüfeği, el bombası, antipersonel roketatar mühimmatı, 3 roketatar sevk fişeği, antitank roketatar başlığı, ateşleme anahtar sistemi, çeşitli çaplarda 447 fişek, 5 keskin nişancı tüfeği şarjörü, 3 keskin nişancı silah dürbünü, holografik nişan aleti, araç telsizi, 16 blok haline dönüştürülmüş pil, 200 metre elektrik kablosu, 2 mutfak tüpü, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler, giyim ve yaşam malzemeleri vardı.

DELİLLER MUHAFAZA ALTINA ALINDI, DİĞER MALZEMELER İMHA EDİLDİ

Açıklamada, delil niteliği taşıyan malzemelerin Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla muhafaza altına alındığı, diğer malzemelerin ise güvenlik güçleri tarafından yerinde imha edildiği kaydedildi.

TERÖR ÖRGÜTÜNE BÜYÜK DARBE

Operasyonla, terör örgütü PKK’nın Bitlis’teki faaliyetlerine büyük bir darbe indirildiği, güvenlik güçlerinin bölgede terörle mücadeleye kararlılıkla devam ettiği vurgulandı.