Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Beeper, Apple’ın tüm engellemelerine rağmen yeniden kullanıma girdi!

Apple ve Beeper arasındaki çekişme yeni bir dönemece girdi. Apple'ın Beeper Mini'nin Android'de problemsiz bir şekilde iMessage gönderip almasını engellemeyi başarmasından günler sonra Beeper, uygulamanın tekrar çalışır durumda olduğunu duyurdu.

Yayın Tarihi: 12.12.2023 11:52
Güncelleme Tarihi: 12.12.2023 11:52

Beeper, Apple’ın tüm engellemelerine rağmen yeniden kullanıma girdi!

Beeper Mini, Apple’ın engellemesinin ardından yeniden kullanıma girdi. Ancak bu kez biraz farklı çalışıyor. Daha önce sizi telefon numarasıyla otomatik olarak iMessage'a kaydederken, şimdi bir Apple Kimliği ile oturum açmak gerekecek.

Beeper, iMessage ile telefon numarası kaydını geri yüklemek için bir düzeltme üzerinde çalıştığını açıkladı. Fakat o zamana kadar kullanıcılar doğrudan telefon numarasına iMessage alamayacak. Bu, o kadar kullanışlı olmasa da Beeper, yeni bir güncellemeyle bu sorunu ortadan kaldıracağını açıkladı.

beeper mini

ÜCRETSİZ KULLANILACAK

Bir diğer değişiklik ise, Apple ile kedi-fare oyununa dönüşebilecek bir durum sebebiyle Beeper Mini'nin şimdilik ücretsiz olarak kullanılacak olması. Şirket bugün güncellemeyle ilgili bir blog yazısında "İşler biraz karmaşıktı ve ödeme yapan kullanıcıları buna maruz bırakmaktan rahatsız oluyoruz" ifadelerini kullandı. Uygulama başlangıçta aylık 2 dolarlık bir abonelik ücreti gerektiriyordu.

Apple'ın cuma günü yaptığı duyuru, sunucularını Android telefonların gerçek Apple cihazları olduğuna inandırmaya ilişkin başka girişimleri de engellemekte tereddüt etmeyeceğini gösterdi.