Bankalar seç beğen al dedi! 32 günlük 11.726 TL, 92 günlük 34.481 TL kazanç cepleri şenlendirdi

320 bin lirası olan vatandaşın aylık mevduat getirisi de tavan noktaya ulaşmış gibi duruyor.

Bankalar seç beğen al dedi! 32 günlük 11.726 TL, 92 günlük 34.481 TL kazanç cepleri şenlendirdi

Mevduat faizi kampanyaları ile yeni müşteri çekmek adına bankalar arasında süregelen rekabet, en tepe noktalarında seyrediyor. 23 Kasım'da Merkez Bankası topantısı öncesinde bankalar mevduat faizi oranlarını rekor seviyeye ulaştırmış iken, müşteri de yatırımına en fazla mevduat faizi veren bankayı araştırıyor. Milyonlarca kişinin özellikle de yaz mevsiminden beri gündeminde olan Mevduat faiz oranları ile alakalı Kasım ayı güncellemeleri sizlerle. 

Ülkemizdeki yatırımı olan vatandaş tarafından belirli aralıklarla ödenen mevduat hesabı faiz oranları merak ediliyor. Mevduat hesabı açıp, tasarrufunu bu hesaba aktaran yatırımcı bu kapsamda yükselen faiz oranlarından da oldukça memnun gibi duruyor. 320 bin lirası olan vatandaşın aylık mevduat getirisi de tavan noktaya ulaşmış gibi duruyor. 

TL

320 BİN LİRANIN MEVDUAT GETİRİSİ

Yastık altında yatırımı olan vatandaş, bankaların sunduğu mevduat faiz oranlarını merakla araştırıyor. Hal bu iken dikkat çeken banakalr, yüksek faiz sunan bankalar oluyor. Tasarruf sahipleri özellikle de 32 günlük mevduat getirisini aylık maaş olarak kullanmak amacıyla tercih ederken, işte 320 bin liranın mevduat faiz oranları ve aylık getirisi 

Banka banka dolaşıp en fazla ödemeyi sunan yani en fazla faiz oranı sunan banka tercih ediliyor. Geçtiğimiz haftalarda kredi kullanımlarının düştüğü gerekçesiyle bankalar mevduat faiz oranlarını düşürse de bu aralarındaki rekabete engel olamadı ve mevduat faiz oranları yine eski seviyesine geldi. 

mevduat faizi

Bilindiği üzere mevduat vadesine göre mevduat faizi oranları artmaktadır. Bireyin ne kadar yatırımı varsa o kadar yüksek mevduat getirisi de sağlamaktadır. Örneğin 320 bin lirası olan vatandaşa 32 günlük vade boyunca bir çok banka farklı faiz oranı sunmaktadır. Bankalar dönem dönem mevduat faiz hesaplamalarını sürdürmektedir. 

MEVDUAT FAİZİ İLE GETİRİ HESAPLAMA

Mevduat faizi oranları 320 bin liranın yüzde 44'ten bağlanması durumunda 32 günlük 11.726 TL getiri sağlamaktadır. 92 günlük mevduat vadesi seçilmesi ile birlikte kimi bankalar yüzde 45'e varan ödeme yapmaktadır. Bu hesaplama ile birlikte yatırımcı, 92 gün sonunda yüzde 45 faiz oranıyla 92 günlük mevduat hesabı seçildiğinde 34.481 TL getiri hak kazanacaktır.