Bist 100
9.362,56 0%
DOLAR
31,09 0,33%
EURO
33,72 0,22%
ALTIN
2.015,97 0,45%

Bankalar elini sıktı! ATM'den para çekecekler DİKKAT Kesinti fazla olacak

Yapı Kredi Bankası tarafından yapılan açıklamaya göre QR kod ile para çekerken dikkatli olunması gerekliliği bildirildi. Yeni uygulama ile QR kod ile ATM'lerden para çekmek bedava olmayacak

Yayın Tarihi: 11.12.2023 13:06
Güncelleme Tarihi: 11.12.2023 13:06

Bankalar elini sıktı! ATM'den para çekecekler DİKKAT Kesinti fazla olacak

Ekonomik koşulların etkisini gösterdiği günümüzde bankalar da kemerleri sıkmış gibi duruyor. Bankalar gün gün kampanyaları açıklasa da belli başlık uygulamalarda ek kesinti yapacakları duyurusu vatandaşı ayağa kaldıracağa benziyor. Yapı Kredi Bankası tarafından yapılan açıklamada ATM'den yapılacak olan bazı işlemlerde kesinti yaşanacağı bilgisi sunulmuş bulunuyor. Banka tarafından açıklaması yapılan belirli işlemler için ücret kesileceği haberi sonrasında müşteri detayları merakla araştırıyor.

QR KOD İLE PARA ÇEKERKEN DİKKAT

Yapı Kredi Bankası ATM'lerinden bazı işlemler için artı para kesileceği konusunda uyarıda bulundu. Söz konusu kesintinin ATM’den QR kodu ile para çekme yöntemini kullananlardan sağlanacağı belirtildi.

Banka tarafından ATM'lerden banka içi yapılan işlemler genelde bedava olarak uygulanmaktadır. Geçtiğimiz gün gündeme çıkan haber de QR Kod ikle para çekme sırasında belli bir tutar kesileceği açıklaması, müşteriyi şaşırtmış bulunmaktadır.

BANKA UYARDI

Yapı Kredi Bankası söz konusu şekilde para çekme işlemini sağlayacak olan vatandaşa uyardı bulundu. İşlem öncesinde hesaplarındaki bakiyenin takip edilmesi gerekliliği vurgulanırken, kesinti ücretlerinin de işlem sırasında görülebileceği açıklandı.