Bist 100
10.400,46 2%
DOLAR
32,3 -0,03%
EURO
35,11 0,44%
ALTIN
2.392,35 -0,45%

Bakanlık uyardı: Sahte evlilik kredisi tuzağına dikkat!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Aile ve Gençlik Bankası adı altında sahte “evlilik kredisi” vaatlerine karşı vatandaşları uyardı. Bakanlık, bu tür sahte internet sayfalarının ilgilileri hakkında suç duyurusunda bulunacağını bildirdi.

Yayın Tarihi: 06.11.2023 18:12
Güncelleme Tarihi: 06.11.2023 18:12

Bakanlık uyardı: Sahte evlilik kredisi tuzağına dikkat!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, evlenmek isteyen gençleri kandırmak isteyen dolandırıcılara karşı uyarıda bulundu. Aile ve Gençlik Bankası adı altında sahte internet siteleri kuran dolandırıcılar, evlilik kredisi vaadiyle gençlerden para topluyor.

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bazı art niyetli kişilerin Aile ve Gençlik Bankası adı altında, “evlilik kredisi” vaadiyle sahte internet sayfaları üzerinden yönlendirme yaparak para topladığı belirtildi.

Bakanlık, kaynağı belli olmayan ve doğruluğu teyit edilmeyen sahte internet sayfalarına itibar edilmemesi uyarısında bulundu.

 Açıklamada, “Vatandaşlarımızı dolandırmayı amaçlayan sahte internet sayfalarının ilgilileri hakkında suç duyurusunda bulunacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.” ifadesi kullanıldı.

EVLİLİK KREDİSİ NASIL OLACAK?

Evlenecek gençlere iki yıl geri ödemesiz kredi verilmesini içeren Aile ve Gençlik Fonu Kurulması Hakkında Kanun Teklifi geçen hafta TBMM Başkanlığı’na sunulmuştu.

Düzenlemeye göre yeni evleneceklere 48 ay vadeli kredi verilecek. Kredi başvurusu yapmak isteyen gençlerin, Aile ve Gençlik Bankası’nın resmi internet sitesi üzerinden başvuru formunu doldurmaları gerekiyor.