Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Bakan Yumaklı açıkladı! Ziraat Bankası'na o ödemeler tek tek yapıldı

Bakan Yumaklı tarafından yapılan paylaşımda 1.1 milyar lira destek ödemesinin hak sahiplerinin hesaplarına aktarıldığı belirtildi.

Yayın Tarihi: 06.11.2023 16:03
Güncelleme Tarihi: 06.11.2023 16:03

Bakan Yumaklı açıkladı! Ziraat Bankası'na o ödemeler tek tek yapıldı

Hükümet tarafından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın sunduğu destekler dar gelirliyi kapsamaktadır. Kendi ihtiyacını karşılayamayacak olan vatandaşa devlet destekli yardım ödemeleri sağlanmaktadır. İhtiyaç sahibine yapılan destek ödemelerinin yanı sıra Tarım ve Orman Bakanlığı'da üretim ve üreticiyi desteklemek amacıyla tarımsal destek ödemesi sunmaktadır. 19 bin kişinin hesabına destek ödemesinin bugün aktarıldığı Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı tarafından açıklandı. İbrahim Yumaklı hafta hafta ödenen Tarımsal Destek ödemeleri ile alakalı olarak sosyal medya üzerinden paylaşımlarını sunuyor. Bugün bakan Yumaklı yaptığı paylaşım ile, Ekim ayı sonuna kadar hasar ödemelerinin tamamlandığını belirtti. Belirtilen destek kapsamında 19 bin kişiye toplamda 1 milyar lira hasar tazminatı ödemesi yapıldığı belirtildi. 

Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) üreticilerin ürün güvenliğini devlet destekli olarak sağlamaya devam ediyor. Üreticinin emeğini güven altına alındığını, hasarlarının tespit edildiğini açıklayan Bakan Yumaklı;  "Bu kapsamda 19 bin üreticimize ekim ayı içerisinde toplam 1,1 milyar lira hasar tazminatı ödemesi gerçekleştirdik. Çiftçilerimizin her daim yanlarında olmaya devam edeceğiz."  dedi.

tl

1.1 MİLYAR LİRA DESTEK ÖDEMESİ YAPILDI

Tarım destekleri kapsamında sunulan yardımlar arasında yer alan TARSİM tazminatı ödemelerinin tek seferlik değil, sürekli olarak ödeneceği açıklanırken, Ekim ayında ödenen bu destek ödemesinin devam edeceği söylenirken üreticinin ürünlerinin güven altına alındığı, hizmetlerin de sigortalandığı belirtildi. 

HER CUMA GÜNÜ HESAPLARA AKTARILIYOR

Tarımsal destek ödemelri her Cuma günü belirlenen kalemlerde ödenmektedir. En son geçtiğimiz Cuma günü destek ödemeleri ile alakalı hak sahibinin hesaplarına ödemelerin aktarıldığı bildirilmiştir. Tarım ve Orman Bakanlığı resmi internet sitesi üerinden yapılan paylaşımda kırsal kalkınma yatırım desteği,bireysel sulama sistemleri desteği, uzman eller projesi desteği işe birlikte düve alım desteklerinin hesaplara aktarıldığı belirtilmiştir. Cuma günü hak sahibinin hesaplarına aktarılan toplam ödeme 47 milyon 185 bin liradır.