Bist 100
10.471,32 0%
DOLAR
32,6 -0,6%
EURO
34,99 -0,74%
ALTIN
2.414,64 -0,75%

Bakan Yerlikaya duyurdu! Sarallar suç örgütü çökertildi

İstanbul’da sitelerdeki ev sahiplerini ve kiracıları silahla tehdit ederek yağmalayan, eğlence mekanlarına saldıran, fuhuş yapan Sarallar isimli organize suç örgütüne operasyon düzenlendi. Örgütün lideri Özgür Saral da dahil olmak üzere 24 kişi gözaltına alındı.

Yayın Tarihi: 14.11.2023 15:31
Güncelleme Tarihi: 14.11.2023 15:31

Bakan Yerlikaya duyurdu! Sarallar suç örgütü çökertildi

Türkiye’nin dört bir yanında emniyet güçleri, toplumun huzurunu sağlamak için durmadan gece gündüz çalışıyor. Suçluların tepesine binen emniyet güçleri, başarılı operasyonlarla suç örgütlerini çökertiyor, terör eylemlerini engelliyor, halkın can ve mal güvenliğini koruyor. 

Toplumun huzurunu sağlamak ve halkın güvenliğini için Sarallar suç örgütüne yönelik operasyon düzenlendi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, operasyonu gerçekleştiren emniyet güçlerini kutladı. Yerlikaya, “Hiçbiriniz yüce Türk adaletinden kaçamayacaksınız. Şafak sökerken de gün batarken de operasyonlarımız devam edecek” dedi.

sarallar

Sarallar isimli suç örgütü, Esenyurt ilçesinde sitelerdeki ev sahiplerini ve kiracıları silahla tehdit ederek yağmalıyor, şikayetçi olan site sakinleri ve özel güvenlik görevlilerini dövüyordu.

Örgüt, mülk sahiplerinin rızası ve bilgisi dışında sahte evrak düzenleyerek daireleri başka kişilere kiralıyordu.

Örgütün, eğlence mekanlarına silahlı saldırı düzenleyerek “kasten öldürmeye teşebbüs”, “genel güvenliği kasten tehlikeye sokma”, “fuhuş”, “silahla yaralamaya teşebbüs” suçlarını da işlediği ortaya çıktı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Sarallar isimli suç örgütüne yönelik uzun süredir teknik ve fiziki takip yürütüyordu.

Örgütün faaliyetlerini belgeleyen ekipler, operasyon için düğmeye bastı. Örgütün lideri Özgür Saral’ın da aralarında bulunduğu 24 kişi, Esenyurt ilçesindeki adreslerine düzenlenen eş zamanlı baskınlarla gözaltına alındı.

Şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda çok sayıda silah, mermi, sahte kimlik ve evrak ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüpheliler, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra emniyete götürüldü. Şüphelilerin sorgusu devam ediyor.