Bakan Işıkhan: Emeklilerin yüzünü güldüreceğiz

Cumhuriyet’in 100. Yılında Çalışma Hayatı Sempozyumu’nda konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emekli maaşlarına yapılacak zammın yüzde 30’a yaklaştığını açıkladı. Işıkhan, “Emeklilerimizin yüzünü güldürecek yeni adımlar atacağız.” dedi.

Bakan Işıkhan: Emeklilerin yüzünü güldüreceğiz

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan Cumhuriyet’in 100. Yılında Çalışma Hayatı Sempozyumu’nda emekli maaşlarına ilişki açıklamalarda bulundu.

Bakan Işıkhan, sempozyumda yaptığı konuşmada, emeklilerin merakla beklediği maaş zammı konusunda müjdeli haberler verdi.

Işıkhan, çalışmayan emeklilere tek seferlik 5 bin TL ikramiye ödendiğini hatırlatarak, “Bu, emeklilerimizin hak ettiği bir jestti. Ancak bununla yetinmeyeceğiz. Emeklilerimizin yüzünü güldürecek yeni adımlar atacağız.” dedi.

YENİ YILDA YÜZDE 30 ZAM

Işıkhan, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin her 6 ayda bir enflasyon oranı kadar zam aldığını belirterek, "İnşallah emeklilerimizin yüzünü daha da güldürecek yeni adımlarla, tüm vatandaşlarımızı refaha ortak edeceğiz." Diye konuştu.

Işıkhan, yeni yılda yapılacak zam oranının kasım ve aralık enflasyonunun açıklanmasıyla netleşeceğini söyledi.

emekli maaşı

Temmuz, ağustos, eylül, ekim ayları itibarıyla emekliler şimdiden yüzde 29,41 oranında zamma hak kazandı. Kasım ve aralık enflasyonu da bu orana eklenecek. Böylece yeni yılda emeklilerimize yüzde 30’a yakın bir zam yapılması bekleniyor.