Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Bakan Fidan’dan Batı’ya Gazze çıkışı: Sessiz kalmayın, suça ortak olmayın

Bakan Fidan, Gazze’de yaşanan insanlık dramına dikkat çekerek, Batılı ülkeleri vahşete sessiz kalmamaları konusunda uyardı. Fidan, Gazze’deki yasa dışı kuşatma ve saldırıların devam etmesinin utanç verici olduğunu söyledi. Fidan, Batı’nın Gazze’de yaşanan insanlık suçuna ortak olmaması gerektiğini

Yayın Tarihi: 16.11.2023 13:41
Güncelleme Tarihi: 16.11.2023 13:41

Bakan Fidan’dan Batı’ya Gazze çıkışı: Sessiz kalmayın, suça ortak olmayın

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Gazze’de İsrail’in yaptığı insanlık dışı saldırı ve kuşatmaya karşı Batılı ülkelerin gösterdiği ilgisizliği eleştirdi. Fidan, Batı’nın Gazze’de yaşanan insanlık suçuna ortak olmaması gerektiğini söyledi. Fidan, Gazze’ye insani yardım ve destek çağrısında bulundu.

Bakan Fidan, Gazze’ye yönelik saldırıların halen devam etmesinin utanç verici olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

"Vahim olan İsrail üstünde nüfuz sahibi Batılı ülkelerin Gazze'deki vahşet karşısında tam bir sessizliğe bürünmesidir. Gazze’deki yasa dışı kuşatmanın, insanlık dışı saldırıların halen devam etmesi utanç verici. Daha da vahimi Batılı ülkelerin vahşet karşısında tam bir sessizliğe bürünmesidir. Batıyı, Gazze’de yaşanan insanlık suçuna ortak olmamaya çağırıyorum"

Bakan Fidan, Gazze’ye Türkiye’nin her zaman destek olduğunu ve olmaya devam edeceğini ifade ederek, şunları söyledi:

"Gazzeli kardeşlerimizin haklı davalarında yanında olmaya devam edeceğiz. Sorunun çözümü iki devlettir, buradan ateşkes çağrımızı da yineliyoruz. İsrail'in Gazze'deki hukuk tanımazlığı karşısında sessiz kalmak dünyanın başka yerlerinde de hukukun ihlaline yeşil ışık yakmakla eş anlamlıdır."