Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Bahçeli’den Sancaklı’ya sert çıkış: Futbol hayatını siyasete mi taşıyacaksın?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın yerel seçimlerde ittifak konusunda yaptığı açıklamaya sert tepki gösterdi. Bahçeli, Sancaklı’nın “MHP’ye bir belediye vermezlerse Kocaeli’ye gelmem” sözlerine, eski futbolcu olan Sancaklı’nın Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray’da oynamasını hatırlatarak cevap verdi.

Yayın Tarihi: 09.12.2023 17:34
Güncelleme Tarihi: 09.12.2023 17:34

Bahçeli’den Sancaklı’ya sert çıkış: Futbol hayatını siyasete mi taşıyacaksın?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Sancaklı’nın açıklamasına sert bir şekilde yanıt verdi. Bahçeli, Sancaklı’nın futbolculuk kariyerine gönderme yaparak, “Futbol hayatında 3 büyük kulüpte oynama geleneğini siyasette de mi sürdürmek istiyor? Tercih kendisinindir!” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın yerel seçimlere ilişkin yaptığı açıklamaya değindi.

“TERCİH KENDİSİNİNDİR”

Bahçeli, Sancaklı’nın “Bu dönem MHP’ye en azından bir belediye vermezlerse, beni seçim çalışmalarında Kocaeli’de göremezler. Cumhur ittifakı Kocaeli’de en az 4-5 belediyeyi kaybeder.” şeklindeki sözlerini eleştirerek, “Bu sözler, partimizin görüşüne, iradesine, kararına aykırıdır. Bu sözler, Cumhur ittifakının ruhuna, hedefine, misyonuna ters düşmektedir. Bu sözler, Kocaeli’nde yaşayan hemşehrilerimizin duygularına, beklentilerine, taleplerine uymamaktadır.” dedi.

bahçeli

Bahçeli, Sancaklı’nın futbolculuk kariyerine atıfta bulunarak, “Saffet Sancaklı, futbol hayatında Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray gibi 3 büyük kulüpte oynamıştır. Bu bir başarıdır, takdir ederiz. Ancak futbol hayatında 3 büyük kulüpte oynama geleneğini siyasette de mi sürdürmek istiyor? Tercih kendisinindir. Ama bizim tercihimiz bellidir. Bizim tercihimiz, Cumhur ittifakıdır. Bizim tercihimiz, Türkiye’nin bekasıdır. Bizim tercihimiz, milletimizin istiklal ve istikbalidir.” diye konuştu.