Bahçeli’den İsrail’e sert tepki: Aklını başına alması lazım

MHP lideri, Gazze’de yaşanan insanlık dramına dikkat çekerek, Türkiye’nin etrafında kenetlenmesi gerektiğini söyledi.

Bahçeli’den İsrail’e sert tepki: Aklını başına alması lazım

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti genel merkezinde düzenlenen ‘Siyaset ve Liderlik Okulu’ açılışında konuştu. Bahçeli, burada yaptığı açıklamada, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını kınayarak, “İsrail’in aklını başına alması lazım. Amerikalı dayılarına da güvenmemesi lazım. Türkiye’nin etrafında kenetlenerek bu sıkıntıları aşabilmenin bir yolunu bulması lazım” diye belirtti. 

Bahçeli, Gazze’de yaşanan vahşete dikkat çekerek, “Ortadoğu’da özellikle Gazze ve İsrail arasındaki acımasız faaliyetlerden çok büyük bir üzüntü duyduğumuzu ifade etmek isterim. Şu ana kadar Gazze’de 3 bine yakın yıkım olmuştur. 3 bini aşan bir sayıda evler kullanılamaz hale gelmiştir. 700’ün üzerinde çocuklarımız hakkın rahmetine kavuşmuştur. 428 hanımefendi de hakkın rahmetine kavuşmuştur. Şu an Gazze insanlık dışı bir muamele ile karşı karşıya bırakılmıştır. Su yok, elektrik yok. Dünya bu olayları da seyretmektedir.” dedi.

HAÇLI SEFERLERİ'NİN YENİ BİR RUHU DOĞUYOR

Bahçeli, Haçlı Seferi’nin yeni bir ruhunun doğduğunu belirterek, “927 yıldan bu yana başlatılmış olan Haçlı Seferi’nin yeni bir ruhu doğuyor. Dünya ülkelerinin büyük bir bölümü İsrail’i teşvik ve tahrik ediyor, diğer taraftan birçok mazlum inim inim inliyor.” ifadelerine ter verdi. 

Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın diplomasi çabalarını desteklediklerini vurgulayarak, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan meselenin üzerine gidiyor ve ateşkesin başarılması, huzurlu bir barışın sağlanması için bütün ülkeleri davet ediyor. 3 uçak dolusu insani yardımı Mısır üzerinden Gazze’ye ulaştırma başarısını da elde etmiştir. Böylelikle yok olmaya yöneltilmiş bir toplumun tekrar ayakta durmalarını teğmini için fedakarca bir gayretin içerisine girmiştir. Cumhurbaşkanımızın çok yönlü diplomatik faaliyetlerini her aşamada tartışmasız desteklediğimizi ilan etmek istiyorum. Türkiye yalnız değildir, Sayın Recep Tayyip Erdoğan yalnız değildir” şeklinde konuştu.