Bahar ve Nihal Candan’ın da adı karıştı: Dolandırıcılık örgütüne ağır ceza istemi

Ucuza araç sattıklarını iddia ederek 66 kişiyi dolandıran suç örgütünün yargılanmasına devam edildi. Örgüt lideri Eren Koç’un bin 328 yıla kadar hapis istendiği davada, Bahar ve Nihal Candan kardeşlerin de tanık olarak çağrıldığı ortaya çıktı.

Bahar ve Nihal Candan’ın da adı karıştı: Dolandırıcılık örgütüne ağır ceza istemi

İstanbul’da ucuza araç sattıklarını iddia ederek 66 kişiyi dolandırdıkları öne sürülen ve aralarında ünlü sosyal medya fenomenleri Bahar ve Nihal Candan kardeşlerin de bulunduğu suç örgütü davasında savcılık mütalaasını açıkladı. Mütalaada, örgüt lideri Eren Koç’un 400 yıldan bin 328 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istendi.

Küçükçekmece 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, sanıklar ve mağdurlar hazır bulundu. Cumhuriyet savcısı, esas hakkındaki mütalaasını okudu. Mütalaada, sanıkların kurdukları paravan şirketler aracılığıyla resmi kurum ve kuruluşlardan icradan satışa çıkardığı araçları ucuza sattıklarını söyleyerek mağdurları kandırdıkları belirtildi.

Sanıkların, mağdurlara tanıdıkları aracılığıyla ulaşarak güven sağladıkları, ardından Vergi Dairesi gibi kurumlardan birim amiri Veysel olarak tanıttıkları kişi vasıtasıyla ihale yoluyla aldıkları araçları piyasa fiyatının çok altında bir bedelle sattıklarını iddia ettikleri ifade edildi. 

Sanıkların, mağdurlardan araç bedellerini almak için banka hesaplarına para yatırmalarını istedikleri, ancak araçları teslim etmedikleri kaydedildi.

Mütalaada, sanıkların dolandırıcılık faaliyetlerine Bahar ve Nihal Candan kardeşleri de dahil ettikleri, mağdurlarla yaptıkları görüşmelere onları da çağırarak güven tazeledikleri ileri sürüldü. 

Küçükçekmece 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, 7’si tutuklu 23 sanık hakkında mütalaa açıklandı. Cumhuriyet savcısı, sanıkların resmi kurumlardan icradan satışa çıkardıkları araçları ucuza sattıklarını söyleyerek 66 kişiyi dolandırdıklarını belirtti.

Savcı, örgüt lideri Eren Koç’un 400 yıldan bin 328 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti. Diğer sanıklar için de 22 yıl 6 aydan 400 yıla kadar hapis cezası istendi.

Davada, Bahar ve Nihal Candan kardeşlerin de tanık olarak çağrıldığı öğrenildi. İddiaya göre, sanıklar, mağdurlarla yaptıkları görüşmelere Bahar ve Nihal Candan kardeşleri de davet ederek güven kazanmaya çalıştı.

Mütalaada, sanıkların 66 kişiyi toplam 9 milyon 500 bin lira dolandırdıkları, bu paranın bir kısmını da yurt dışına kaçırdıkları bildirildi.