Bist 100
10.471,32 0%
DOLAR
32,79 1,53%
EURO
35,16 0,53%
ALTIN
2.447,14 2,86%

Bahar-Nihal Candan kardeşlerin ifadesi pes dedirtti! 12 milyonun akıbetini böyle açıkladılar

Nihal ve Bahar Candan kardeşlerin emniyette gerçekleştirilen sorguları sonrası adliyeye sevk edildikleri görülmüştü. Candan kardeşlerin polise verdiği ifadesi de ortaya çıktı.

Yayın Tarihi: 19.11.2023 09:54
Güncelleme Tarihi: 19.11.2023 09:54

Bahar-Nihal Candan kardeşlerin ifadesi pes dedirtti! 12 milyonun akıbetini böyle açıkladılar

Nihal ve Bahar Candan'ın polisteki sorguları sona erdi ve yeniden adliyeye çıkarıldılar. Candan kardeşlerin ifadesinde suçtan elde edilen kara paranın aklanması ve dolandırıcılık suçunu kabul etmedikleri biliniyor.

"Çete liderinden uzun zaman önce ayrıldığını iddia ediyor"

Bahar-Nihal Candan kardeşlerin ifadesi

Nihal ve Bahar Candan hakkında Yankesicilik ve Dolandırıcılık Şube Müdürlüğü ekiplerinin geçtiğimiz mayıs ayında düzenlediği operasyonda tutuklanan çetenin lideri Onur Apaydın ile ilişkileri sorulduğu sırada Nihal Candan, Onur Apaydın'ın ayrıldığı eski sevgilisi olduğunu söyledi.Onunla uzun zaman önce tanıştığını belirten Nihal Candan, ayrıca Onur Apaydın'ın adının Kaan Hamzaoğlu olduğunu bildiğini ve hakkında uzaklaştırma kararının çıkarıldığını söyledi.

Bahar-Nihal Candan kardeşlerin ifadesi

RESTORANA GELİŞ SEBEBİNİ AÇIKLADI

Bu çetenin, mağdurlara güven vermek amacıyla Nihal ve Bahar Candan'ın ayrıca, lüks restoranlarda buluşturduğu biliniyor. Nihal Candan, ifadesinde, Onur Apaydın'ın o dönemde erkek arkadaşı olduğunu ve bu nedenle onunla akşam yemeğine ya da gece kulüplerine gittiğini ancak herhangi bir dolandırıcılık örgütüne bulaşmadığını ileri sürdü. Bahar Candan, bu restoranları kendilerinin yanı sıra birçok ünlü ismin de ziyaret ettiğini söyledi.

“2 YAZMAK YERİNE 12 YAZMIŞIM”

Nihal ve Bahar Candan'ın dolandırıcılık ve suç gelirleri aklama suçlamalarını henüz kabul etmediği bildirildi. Candan kardeşler polisin sorduğu isimleri tanımadıklarını söyledi. Bahar Candan'ın sosyal medya hesabından "Bir sabah hesabıma 12 milyon para aktarılmış" şeklinde yaptığı paylaşım hakkında ise Candan'ın "Bu paylaşımımda 2 yerine yanlışlıkla 12 yazdım, amacım şakaydı." dediği öğrenildi.

Bahar-Nihal Candan kardeşlerin ifadesi

İstanbul'da "Suç örgütüne üye olmak ve suç mallarını aklamak" suçundan tutuklanan Candan kardeşler, İstanbul polisindeki işlemleri sonrasında adliyeye sevk edildi. İstanbul'da "Suç örgütüne üye olmak ve suç faaliyeti sonucu elde edilen mal varlığını aklamak" suçundan tutuklanan Nihal ve Bahar Candan kardeşlerin polisteki sorgusu sona erdi.

Basın açıklamasında, iki fenomen kardeşin suçtan kara para akladıklarını ve dolandırıcılık yaptıklarını kabul etmediklerini ve emniyetteki işlemlerinin tamamlanması sonrasında adliyeye sevk edildiği görüldü.