Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Aziz Yıldırım: Ali Koç taraftarları görevli gibi içeri aldı, gerekirse kavga ederiz dedi!

Basın açıklamasına başlayan Aziz Yıldırım, kongre üyesi olmayan taraftarların görevli gibi kongreye katıldığını öne sürdü. Yıldırım, Ali Koç'a kavga çıkacağını söylemesi üzerine "gerekirse kavga ederiz" yanıtını aldığını iddia etti.

Yayın Tarihi: 08.06.2024 14:14
Güncelleme Tarihi: 08.06.2024 14:14

Aziz Yıldırım: Ali Koç taraftarları görevli gibi içeri aldı, gerekirse kavga ederiz dedi!

Fenerbahçe’de yarın yeniden yapılacak olan seçim öncesinde Fenerbahçe Ülker Stadyumu’nda Aziz Yıldırım ve Ali Koç, üyeler eşliğinde toplandı. Toplantı sonrasında izinsiz kürsüye çıkan ve kısa bir konuşmanın ardından stadyumdan ayrılan Aziz Yıldırım, yapacağını açıkladığı basın toplantısına başladı. 

Düzenlediği basın toplantısında Yıldırım, divan başkanlığı seçiminin oldu bittiye getirildiğini kaydetti. Delegelerin tepkisinin büyüdüğünü ve yer yer kavgalar çıktığını söyleyen Yıldırım, kongre üyesi olmayan taraftarların da içeri alındığını kaydetti. Görevli adı altında içeri insanların alındığını ifade eden Yıldırım, Ali Koç’a kavga çıkacağını söylediğini, Koç’un da “gerekirse kavga ederiz” dediğini kaydetti. 

Jose Mourinho’nun Fenerbahçe’ye teknik direktör olmasına yönelik herkesin saygı duymasını ve konunun tartışmaya açılmaması gerektiğini belirtti. Provokasyonları yapanların kulüp sahibi davranmasına şaşırmayacağını söyleyen Aziz Yıldırım, herkesin düşünerek oy kullanması gerektiğini vurguladı ve ekledi: 

"Fenerbahçe holdinglerin takımı mı, halkın takımı mı? Yarın genel kurul üyeleri buna karar verecek."

Aziz Yıldırım adaylıktan çekilecek mi? 

Basın mensuplarından gelen adaylığın devamı sorusuna ise Aziz Yıldırım, net bir şekilde çekilmeyeceğini söyledi. “Çekilmek yok” diyen Yıldırım, yarın Ali Koç ile rakip olarak Fenerbahçe başkanlığı için yarışıyor olacak.