Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Atkı, bere eldivenleri hazırlayın... İstanbul'a kar yağışı için tarih geldi!

Paylaşım platformu X’te hava durumu tahminleri yapan Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten, İstanbul’a kar yağışı müjdeledi. Ökten, Cumartesi ve Pazar günleri Marmara ve Batı Karadeniz’de hava sıcaklıklarının çok düşeceğini ve İstanbul’da kar yağışı ihtimalinin olduğunu söyledi. Ökten, ayrıca bol yağışların barajlara fayda sağlayacağını da belirtti. Peki, Kerem Ökten kimdir, nereli, kaç yaşında? Kerem Ökten hangi kanallarda hava durumu sunuyor, neler yapıyor? İşte, Kerem Ökten hakkında merak edilenler…

Yayın Tarihi: 13.12.2023 11:42
Güncelleme Tarihi: 13.12.2023 11:42

Atkı, bere eldivenleri hazırlayın... İstanbul'a kar yağışı için tarih geldi!

Paylaşım platformu X’te hava durumu tahminleri yapan Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten, İstanbul’a kar yağışı müjdeledi. Ökten, X’ten yaptığı paylaşımda; ‘Cumartesi ve Pazar günleri Marmara ve Batı Karadeniz’de hava çok soğuk. İstanbul’da yer yer kar yağışı ihtimali de var. Atkı, bere ve eldivenleri hazırlayın… Yine de bol yağışlar ülkemize geliyor. Yağışlara ve kapalı havalara o kadar alıştık ki; açık havalar bize tuhaf geliyor. Barajlarımız bayramlaşmaya devam edecek…’’ ifadelerini kullandı.

hava-durumu

İSTANBUL’A KAR YAĞIŞI MÜJDESİ

Kerem Ökten, paylaşım platformu X’te yaptığı paylaşımda; ‘Cumartesi ve Pazar günleri Marmara ve Batı Karadeniz’de hava çok soğuk. İstanbul’da yer yer kar yağışı ihtimali de var. Atkı, bere ve eldivenleri hazırlayın… Yine de bol yağışlar ülkemize geliyor. Yağışlara ve kapalı havalara o kadar alıştık ki; açık havalar bize tuhaf geliyor. Barajlarımız bayramlaşmaya devam edecek…’’ dedi. Kerem Ökten, İstanbul’da kar yağışının ne zaman başlayacağı ve ne kadar süreceği konusunda da tahminlerde bulundu. Kerem Ökten, İstanbul’da kar yağışının Cumartesi akşam saatlerinde başlayacağını ve Pazar günü boyunca devam edeceğini söyledi. Kerem Ökten, kar yağışının en çok yüksek kesimlerde etkili olacağını, kent merkezinde ise karla karışık yağmur şeklinde görülebileceğini belirtti. Kerem Ökten, kar yağışının Pazartesi günü sona ereceğini ve hava sıcaklıklarının Salı gününden itibaren artacağını da ekledi.

hava-durumu

KEREM ÖKTEN KİMDİR?

Kerem Ökten, Türk meteorolog olarak bilinir. 1991 yılında doğan Ökten, eğitim hayatına İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Meteoroloji Mühendisliği bölümünde başlamış ve lisans eğitimini tamamlamıştır. Meteoroloji alanındaki bilgisini geliştirmek amacıyla ise yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği programında yapmıştır.

Kariyerine Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş.'nde meteoroloji uzmanı olarak görev alarak başlayan Ökten, bu süreçte meteoroloji alanındaki bilgi ve deneyimini artırmıştır. Ayrıca, Kendi Rüzgarım FM'de hava durumu sunuculuğu yaparak, meteorolojiyle ilgili bilgileri daha geniş bir kitleye aktarmıştır

Sosyal medya platformları, Kerem Ökten'in hava durumu tahminleri ve meteorolojiyle ilgili paylaşımlarını geniş bir kitleye ulaştırma noktasında önemli bir rol oynamaktadır. Özellikle Twitter ve Instagram gibi platformlarda güncel hava durumu bilgilerini paylaşmanın yanı sıra, takipçilerinin sorularına da içtenlikle cevaplar vererek meteoroloji konusundaki uzmanlığını geniş kitlelere ulaştırmaktadır. Hava durumu tahminleri ve iklim değişikliği gibi konularda uzmanlaşmış bir meteorolog olarak Kerem Ökten, doğru bilgi ve iletişim becerileriyle tanınmaktadır.

İstanbul’a kar ne zaman yağacak? 

,İstanbul’a kar yağışı Cumartesi akşam saatlerinde başlayacak ve Pazar günü boyunca devam edecektir. Kar yağışı en çok yüksek kesimlerde etkili olacak, kent merkezinde ise karla karışık yağmur şeklinde görülebilecektir. Kar yağışı Pazartesi günü sona erecek ve hava sıcaklıkları Salı gününden itibaren artacaktır.