Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Apple, iMessage'ın Android’de kullanılmasını engelledi!

Apple’ın iMessage uygulamasını Android telefonlarda kullanılmasına imkân veren Beeper Mini, Apple'ın müdahalesi sonucu hata vermeye başladı. Edinilen bilgilere göre, kullanıcılar, iMessage’dan mesaj göndermek istediğinde hata mesajı alıyor. İşte merak edilen her şey...

Yayın Tarihi: 10.12.2023 10:31
Güncelleme Tarihi: 10.12.2023 10:31

Apple, iMessage'ın Android’de kullanılmasını engelledi!

Apple, Beeper Mini’nin piyasaya çıkmasından sonra hemen duruma el koydu. Beeper Mini’yi kullanmak isteyenler sorun yaşamaya başladıklarını belirtti. Apple’ın uygulama nedeniyle oluşan boşluğu kapattığı ve bu kapsamda, uygulamayı kullananların mesaj gönderirken sorun yaşadıkları öğrenildi.

imessage

APPLE’DAN AÇIKLAMA

Apple, yaptığı açıklamada, "iMessage'a erişim sağlamak amacıyla sahte kimlik bilgilerinden faydalanan teknikleri engelleyerek kullanıcılarımızı korumak için adımlar attık. Bu teknikler, meta verilerin açığa çıkması ve istenmeyen iletilen, spam ve kimlik avı saldırılarına imkân verme potansiyeli de dahil olmak üzere kullanıcı güvenliği ve gizliliği için önemli riskler yaratıyordu. Kullanıcılarımızı korumak amacıyla gelecekte de güncellemeler yapmayı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Beeper, kullanıcıların mesajlarını belirlenen alıcılara iletmeden önce Apple'ın sunucularına gönderiyordu. Beeper Mini vasıtasıyla iMessage'a erişmek için Apple ID'ye bile ihtiyaç duyulmuyordu. Fakat Android uygulaması her iki işletim sistemindeki kullanıcılar arasındaki konuşmalar için uçtan uca şifreleme sağlıyordu.