Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Antalya’da sel felaketi: Kumluca’da iş yerleri ve seralar sular altında kaldı

Antalya’nın Kumluca ilçesinde etkili olan sağanak yağış, sel ve su baskınlarına neden oldu. Bazı iş yerleri ve seralar zarar görürken, iki elektrik direği de devrildi.

Yayın Tarihi: 16.12.2023 15:51
Güncelleme Tarihi: 16.12.2023 15:51

Antalya’da sel felaketi: Kumluca’da iş yerleri ve seralar sular altında kaldı

Antalya’nın Kumluca ilçesinde dün öğleden sonra başlayan ve gece saatlerinde şiddetini arttıran sağanak yağış, sel felaketine yol açtı. Yağış nedeniyle dereler taştı, caddeler göle döndü, iş yerleri ve seralar sular altında kaldı. Vatandaşlar evlerinden çıkmamaları konusunda uyarıldı.

 Kumluca Ziraat Odası Başkanı Hidayet Kökce de su basan sera ve bahçeleri gezerek, vatandaşlardan bilgi aldı.

Kökce, AA muhabirine, sağanak nedeniyle Kasapçayırı, Sarıkavak, Göksu ve Hacıveliler mahallelerinde küçük çapta su baskınları olduğunu söyledi.

Özellikle Göksu Mahallesi’nde 100 dönüm alanda su baskını yaşandığını dile getiren Kökce, “Yaklaşık 10 eve su girdi. Çiftçilerimiz kendi imkanlarıyla bu hasarları gidermeye çalışıyorlar. Şu anda Allah’a şükür yağış durdu. Su seviyesi aşağıya düştü. İlçe Tarım Müdürlüğü bugün itibariyle hasar tespit çalışmalarına başlayacak. İnşallah daha fazla yağış olmaz. Geçen yıl yaşadığımız felaketi inşallah yaşamayız.” diye konuştu.

sel

“İKİ ELEKTRİK DİREĞİ DEVRİLDİ”

Öte yandan, sel felaketinin yol açtığı hasarlar da ortaya çıktı.

Kasapçayırı Mahallesi’nde yağıştan dolayı toprağın yumuşaması nedeniyle iki elektrik direği devrildi. Direkler ekiplerin çalışmasıyla yoldan çekildi.

sel

Hacıveliler ve Göksu mahallelerinde müstakil evleri su bastı, vatandaşlar kovalarla suyu boşaltmaya çalıştı.

Gavur Deresi’nin yağışlardan dolayı debisi yükseldi. Sel nedeniyle Kumluca ilçesinin Kemer ilçesi istikameti çıkışı ile Kumluca-Finike kara yolu ve Altınyaka Mahallesi kesişiminde ulaşım sağlanamadı.

Bölgede etkili olan sağanak nedeniyle zaman zaman kısmi elektrik kesintileri de yaşandı.

sel