Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Akşener’in yeğeni partiden kovuldu: İyi Parti’de yolsuzluk skandalı patladı!

İyi Parti’de yolsuzluk iddialarını gündeme getiren Ümit Dikbayır, partiden ihraç edildi. Dikbayır, partinin kasasında 132 milyon liranın kaybolduğunu iddia etmişti. İyi Parti’de büyük kriz yaşanıyor.

Yayın Tarihi: 05.12.2023 18:00
Güncelleme Tarihi: 05.12.2023 18:00

Akşener’in yeğeni partiden kovuldu: İyi Parti’de yolsuzluk skandalı patladı!

İyi Parti’de son günlerde yaşanan istifaların ardından, partide yolsuzluk skandalı patladı. Bu skandalın odağında ise Genel Başkan Meral Akşener’in öz yeğeni, partinin eski Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır vardı.

Dikbayır, mayıs seçimlerinden sonra görevini bırakmıştı.

AKŞENER’İN HESAPLARI İNCELENSİN DEDİ

Dikbayır, görevi bıraktıktan sonra parti içinde Meral Akşener ve ailesine ait hesapların incelenmesi için dilekçe verdiğini açıkladı.

Bu açıklama, parti içinde büyük bir tartışma yarattı. Dikbayır, Akşener’in kendisine “Hesaplarımı incelettin mi?” diye sorduğunu ve bunun üzerine aralarında kavga çıktığını söyledi.

132 MİLYON LİRA NEREDE?

Dikbayır, partinin kasasında 132 milyon lira olduğunu, ancak daha sonra bu paranın kaybolduğunu öğrendiğini iddia etti.

“132 milyon TL nerede?” sorusunu gündeme getiren Dikbayır, yolsuzluk yaptığı iddia edilen parti yöneticileri hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Ayrıca, TBMM’ye de dokunulmazlığının kaldırılması için başvuruda bulunan Dikbayır, “Ben aklanacağım, onlar yargılanacak” dedi.

PARTİDEN ATILDI

Dikbayır’ın yaptığı bu hamleler, parti yönetimini çıldırttı. Parti yönetimi, Dikbayır’ı disipline sevk etti ve ihraç etmek için süreç başlattı.

Sürecin sonunda, yolsuzluk iddialarının sahibi Ümit Dikbayır, partiden atıldı.

İhraç kararı, parti tarafından kısa bir açıklama ile duyuruldu.