7500 TL ve üzeri maaş alan emeklinin dikkatine! Kasım'da tek bir işlem yapana 20 bin lira üzeri ödenecek

Emekliler için Kasım ayı şanslı geçeceğe benziyor. Kasım ayında 20 bin lira hesaplara aktarılacak

7500 TL ve üzeri maaş alan emeklinin dikkatine! Kasım'da tek bir işlem yapana 20 bin lira üzeri ödenecek

Emekliler için düzenlenen teşvik programı kapsamında ödememeler 2017 senesinden beri devam ediyor. Emeklinin cebini dolduran bu teşvik ödemeleri promosyon ödemesi olarak biliniyor. Bankalar müşterileri kendilerine çekmek adına türlü türlü kampanyalar düzenliyor. Bu kampanyalardan en dikkat çekeni ise emekli promosyonu olarak biliniyor. Emekli en fazla ödeme yapan ya da refahına en uyan kampanyayı seçen bankayı seçmeye devam ederken bankalar da müşteri iştahını arttıracak kampanyalarını ay ay snuyor. Kasım ayında da emekli promosyonları merakla araştırılıyor. Emekli maaş aralığına emeklinin banka ile yaptığı sözleşme şartına göre değişkenlik gösteren emekli promosyonları Kasım ayı güncellemeleri sunulmuş bulunuyor. Bankaya maaşını taşıyan emekli, kendisine sunulan artı kampanyalara da dahil olması durumunda 15.000 TL'ye kadar ödeme alabiliyor.

EMEKLİYE KASIM YARAYACAK

2023 senesinde emekli maaşlarına yapılan zamlar akabinde EYT'nin kabul edilmesi bankaları harekete geçirmişti. Bankaların promosyon yarışını kızıştıran detaylar ile birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasını yaptığı 5.000 TL ikramiye ödemeleri Kasım ayında emeklinin cebini dolduracak. Emekli maaşına ek olarak Cumhuriyet ikramiyesi ve promosyon fırsatından da yararlanması durumunda emeklinin cebine girecek olan meblağ 25.000 TL civarında olacağı öngörülüyor.

tl

KASIM EMEKLİ PROMOSYONLARI

Emekli kasım ayında karşı çıkacak. Emeklinin promosyonunu yenilemesi durumunda bu ya emekli maaşı ile birlikte binlerce lira artı olarak yatırılacak. Peki hangi banka ne kadar emekli promosyonu ödeyecek.

Bankaların promosyon tutarında Kasım ayı güncellemesi olarak en yüksek miktarı ödeyen banka Akbank olarak açıklanmış bulunuyor. Emekli maaşı 10.000 TL ve üzerinde alan emekliye 10.000 TL promosyon ödemesi yapan Akbank maaş aralığına göre yaptığı ödemeler ile alakalı net bilgi resmi internet sitesinde yer alıyor. Qnb Finansbank emekli maaşı promosyonu kapsamında 8000 TL promosyon ödemesi ile birlikte 2. sırada yer alıyor. Garanti BBVA Emekli promosyonu konusunda Kasım ayına stabil devam ettikleri bilgisini sunarken maaş aralığına göre 7.500 TL'ye kadar emekli promosyonu yapacağını belirtiyor.

İş Bankası da Garanti Bankası ödeme oranlarında emekli promosyonu ödemesi yapacak. Kamu bankaları tarafından sunulan emekli promosyonları 5000 TL'ye kadar yükselebiliyor. ING tarafından yapılan açıklamada Emekli promosyonu kampanyası 4800 TL ile 8000 arasında değişkenlik gösteriyor.

PROMOSYONA EK KAMPANYALARA DİKKAT

Emekliler emekli promosyondan faydalanabilmek için karar verdiği bankalarla 3 yıllık protokol imzalamak durumundadır. Belirlenen süre içinde maaşlarını başka bir bankaya taşımaları durumunda ise bu promosyonun geri kalan gününü bankaya geri ödemek durumunda kalıyorlar. Promosyon konusunda banka seçimi yaparken bankaların sunduğu diğer avantajlara da dikkat eden emekliye özel bankalar yeni müşteri kampanyaları başlatmış bulunuyor.