Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Yumuşatıcıları çöpe attıran doğal koku! Deterjan gözüne 5 damla ekleyin

Bu yöntemleri bir kere uyguladıktan sonra bir daha yumuşatıcı kullanmayacaksınız! Tüm detaylar haberimizde.

Yayın Tarihi: 08.12.2023 13:46
Güncelleme Tarihi: 08.12.2023 13:46

Yumuşatıcıları çöpe attıran doğal koku! Deterjan gözüne 5 damla ekleyin

Yumuşatıcı yerine doğal malzemeler kullanmak istiyorsanız bu haber tam size göre! Tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

YUMUŞATICI YERİNE DOĞAL YÖNTEMLER

Çamaşırlarınızın doğal yöntemlerle güzel kokmasını istiyorsanız makinenizin deterjan koyulan yerine nane yağı ekleyebilirsiniz. Nane yağı keskin olduğu için uzun süre güzel koku sağlayacaktır. Lavanta yağı da sakinleştirici etkisi sayesinde uyku problemi olan insanlara iyi gelir. Çay ağacı yağı da antibakteriyel özellikleri sayesinde kronik hastalığı olan çocuklar için iyi bir tercih olacaktır. Çay ağacı yağını sıvı deterjan bölümüne ekleyebilirsiniz. Okaliptüs yağı da nefes açıcı özelliği sayesinde soğuk algınlığına ve sinüs problemlerine iyi gelir. Papatya yağı da sıvı deterjan bölümüne eklenerek kıyafetlerin güzel kokmasını sağlar. Biberiye yağı alerjik durumları hafifletebilir ancak yün, saten, ipek gibi kıyafetlerinizde kullanmamanız gerekir. 

çamaşırların güzel kokma yöntemleri

Portakal ya da limon yağı da deterjan bölümüne eklenebilir ancak lekeli kıyafet yoğunluğuna göre miktarı ayarlayabilirsiniz. Çamaşırlarınızın uzun süre güzel kokmasını istiyorsanız kıyafetlerin arasına kokulu sabunlar yerleştirebilirsiniz. Kıyafetlerinizin güzel kokması için dolabınıza lavanta keseleri yerleştirebilirsiniz. Kıyafetlerin arasına kurutulmuş kokulu meyveler de asabilirsiniz. Çamaşırların güzel kokması için doğru kurutma da önemlidir. Çamaşırların direkt olarak güneş ışığına maruz kalmaması önemlidir. Havalandırma yapabileceğiniz bir yerde kurutmanız ve sıkıştırmadan asmanız önemlidir. Çamaşırlarınızın güzel kokması için makinenizi düzenli şekilde temizlemeniz önemlidir. Çamaşır türüne uygun şekilde deterjan seçimi yapmanız gerekir, renklere göre yıkama yapmalısınız ve gerekmediği durumlarda yüksek sıcakta yıkama yapmamanız gerekir.