Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Yüksek doğalgaz faturasından bıkanlar! Az fatura ödemek için bunu mutlaka yapın

Doğalgaz faturası artık kabusunuz olmayacak! Tüm detaylar haberimizde.

Yayın Tarihi: 10.12.2023 01:02
Güncelleme Tarihi: 10.12.2023 01:02

Yüksek doğalgaz faturasından bıkanlar! Az fatura ödemek için bunu mutlaka yapın

Bu yöntemleri uygulayarak doğalgaz faturalarınızı yarı yarıya düşürebilirsiniz! Tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

DOĞALGAZ FATURASI DÜŞÜRME YÖNTEMLERİ

Kış aylarında doğalgaz faturasından şikayet etmenize gerek kalmadı. Uzman isimler düşük faturalar için güneşli günlerde kombinin kapatılmasını ve kombiye yakın olan peteklerin ya tamamen kapatılmasını ya da ayarının düşürülmesini de öneriyor. Isı yalıtımı olan evlerde kombi sıcaklık ayarının daha düşük olmasını belirten uzmanlar hava sıcaklıklarına göre kombinin gündüz çalışıp çalışmamasına karar verebilmek için ev gündüzleri güneş görüyorsa kombinin kapatılmasını öneriyor. 

doğalgaz faturası düşürme yöntemleri

Açıp kapatıldığı zaman doğalgaz faturasının daha yüksek geleceğini düşünen insanlar var ancak evin yalıtım ve ısınma durumuna göre kombi sıcaklığına karar verilerek faturalardan tasarruf sağlanabiliyor. Aynı şekilde enerji tasarrufu sağlamak için düzenli olarak kombi ve petek bakımının yapılması gerekiyor. En büyük etkenlerden biri de sıcak su kullanımı. Sıcak suyu çok gerekmediği sürece kullanmamak faturalarda tasarruf sağlamaya yarıyor. Aynı zamanda kombiye yakın olan peteklerin de kapatılması ya da sıcaklık ayarlarının düşürülmesi de enerjiden büyük tasarruf sağlıyor.