Bist 100
10.471,32 0%
DOLAR
32,72 1,38%
EURO
35,02 0,32%
ALTIN
2.437,88 2,47%

Yağlı saçlar kabusunuz olmasın! Pratik bakım önerisiyle saçlarınız günlerce yağsız ve bakımlı kalacak

Eğer saçlarınızın çabuk yağlanmasından şikayetçiyseniz bu yöntem tam size göre! Tüm detaylar haberimizde.

Yayın Tarihi: 15.11.2023 18:12
Güncelleme Tarihi: 15.11.2023 18:12

Yağlı saçlar kabusunuz olmasın! Pratik bakım önerisiyle saçlarınız günlerce yağsız ve bakımlı kalacak

Bu yöntemleri kullanarak yağlı saçlardan sonsuza kadar kurtulabilirsiniz! Tamamen doğal yöntemler! Tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

YAĞLI SAÇLARDAN KURTULMA YÖNTEMLERİ

Günümüzde hemen hemen herkesin şikayetçi olduğu yağlı saçlardan kurtulmak için herkes duş alma yöntemine başvuruyor. Ancak saçlar sık sık duş alındığı zaman daha fazla yağlanmaya başlıyor. Kişinin fizyolojik yapısı yağlanmaya sebep oluyor. Çok basit yöntemlerle saç yağlanmalarından kurtulabilirsiniz. Elma sirkesi maskesi uygulamak bu yöntemlerin başında geliyor. Bir bardak suyun içine 2-3 kaşık elma sirkesi eklenir ve iyice karıştırılır. Daha sonra saçlar şampuanla yıkanır ve bu karışımla durulanır. 

yağlı saçlardan kurtulma yöntemleri

Birkaç dakika bekletilir ve soğuk suyla durulanır. Bu maske haftada 2-3 kere uygulanabilir. Yağlı saçlardan kurtulmak için aloe vera da kullanabilirsiniz. Bir yemek kaşığı aloe vera jeli kullanılan şampuanın içine karıştırılır ve saç derisine iyice yedirerek uygulanır. Birkaç dakika sonra soğuk su ile durulanır. Her duşunuzu bu şekilde yapabilirsiniz. Yağlı saçlardan kurtulmak için yoğurt ve yumurta maskesini de deneyebilirsiniz. Bir kabın içine 2 yemek kaşığı yoğurt ve üstüne bir yumurta eklenir. Saçlar şampuanla yıkandıktan sonra karışım saç derisine uygulanır. 10 dakika kadar bekletildikten sonra saçlar soğuk suyla durulanır. Bu maske haftada 3 kez uygulanabilir. Muzlu saç maskesi de yağlı saçlara kalıcı bir çözüm sağlıyor. Potasyum açısından zengin olan muzla saç bakımınıza etki sağlayabilirsiniz. Muzlar iyice ezilir ve üstüne bir tatlı kaşığı bal eklenir. Daha sonra karışın saç diplerine ve saç uçlarına yedirilir. 20 dakika bekletildikten sonra soğuk suyla durulanır. Bu maske haftada 3 kere uygulanabilir.