Bist 100
10.676,65 1%
DOLAR
32,25 0,14%
EURO
35 0,27%
ALTIN
2.406,76 0,37%

Wells Fargo: Türk Lirası için iyimserlik artıyor, dolar/TL 30 seviyesinin altına inecek

Yerel seçimler sonrası Türk Lirası'na olan güven arttı. ABD'li bankacılık devi Wells Fargo da bu güvene ortak oldu. Banka, Dolar/TL kurunun bu yıl zirveyi gördüğünü ve 2025 yılında 30'un altına düşeceğini öngördü.

Yayın Tarihi: 03.04.2024 23:13
Güncelleme Tarihi: 03.04.2024 23:13

Wells Fargo: Türk Lirası için iyimserlik artıyor, dolar/TL 30 seviyesinin altına inecek

ABD'li bankacılık devi Wells Fargo, Türk Lirası'na ilişkin iyimserliğin arttığını belirtti ve Dolar/TL'nin 30 seviyesinin altına ineceği öngörüsünde bulundu. Banka, Türkiye ekonomisine yönelik değerlendirmesini paylaşarak, yerel seçimler sonrasında da Türk Lirası'na ilişkin uzun vadeli yapıcı görüşlerini "artan bir inançla" yineledi.

Wells Fargo'dan Yapılan Analizler

Wells Fargo, bu yıl içinde Dolar/TL'nin zirveye ulaştığını ifade ederek, önümüzdeki yıllarda ise 30 seviyesinin altına ineceği öngörüsünde bulundu. Banka tarafından yapılan analize göre, Türk Lirası'na ilişkin uzun vadeli ihtiyatlı iyimser bakış açısı resmi olarak ifade edildi. Geçmiş yıllara göre önemli bir görüş değişikliği olduğunu vurgulayan banka, yerel seçimlerin geride kalmasıyla birlikte politika ve ekonomik ortodoksiye olan bağlılığın devam etmesinin Türk Lirası'na ilişkin uzun vadeli yapıcı görüşlerini güçlendirdiğini ifade etti.

Wells Fargo'dan Türk Lirası Değerlendirmesi

Wells Fargo'nun Türk Lirası hakkındaki iyimser değerlendirmesi, yerel seçimler sonrası politik ve ekonomik istikrarın korunmasına olan inancı yansıtıyor. Bankanın öngörüleri, Türk Lirası'nın gelecek yıllarda güçlenerek Dolar karşısında değer kazanacağı yönünde.