Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

VGM yeni personellerini arıyor! 1988 sonrası doğanlara iş fırsatı

İş arayan adaylara müjde! VGM personel alımları başladı! Tüm detaylar haberimizde.

Yayın Tarihi: 13.12.2023 09:14
Güncelleme Tarihi: 13.12.2023 09:14

VGM yeni personellerini arıyor! 1988 sonrası doğanlara iş fırsatı

İş arayan adayların yüzünü güldürecek haber geldi! Vakıflar Genel Müdürlüğü personel alımı yapıyor! Tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

VGM PERSONEL ALIMLARI

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından paylaşılan son duyurulara göre Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bitlis, Bursa, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Kayseri, Konya, Kütahya, Malatya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tokat ve Trabzon illerine toplam 186 personel alımı yapılacak. Başvurular e-Devlet sistemi üzerinden 14 Aralık tarihine kadar yapılabilecek. Başvuru yapacak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 48. maddesinde yer alan şartları taşıması, güvenlik ve arşiv soruşturmalarının olumlu sonuçlanması, başvuru son günü itibariyle genel ve özel nitelikleri taşıması, 2022 KPSS puanının yeterli olması, son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlaması ve 35 yaşını doldurmamış olması, görevini yapmaya engel ruhsal ve fiziksel bir engeli olmaması, güvenlik hizmetini yapabilmesine engel nörolojik rahatsızlığı olmaması, görme engeli ve gece körlüğü olmaması, güvenlik hizmetine engel olacak işitme kaybı olmaması, herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik ya da yaşlılık maaşı almıyor olması şartlarını taşıması gerekiyor. Sosyal Çalışmacı kadrosuna başvuru yapacak adayların Sosyal Hizmet, Sosyal Çalışma, Sosyal Hizmetler lisans bölümlerinden mezun olması, KPSS puanının en az 60 olması, dış mekanda çalışma ve seyahat etmeye engeli olmaması şartlarını taşıması gerekiyor. 

vakfılar genel müdürlüğü personel alım şartları

Koruma ve Güvenlik Görevlisi kadrosuna başvuru yapacak adayların Savunma ve Güvenlik, Özel Güvenlik ve Koruma, Kamu Güvenlik ve Asayişin Sağlanması, Güvenlik ve Koruma, Güvenlik ön lisans bölümlerinden mezun olması, son başvuru tarihi itibariyle geçerli bir silahlı özel güvenlik kimlik kartına sahip olması, vardiyalı çalışma sistemine uygun olması, 2022 KPSS puanının en az 60 olması, görevini devamlı yapmaya engel herhangi bir sağlık problemi olmaması, Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun 10. maddesinde yer alan şartları taşıması, erkeklerin en az 1.70 kadınların en az 1.60 cm boyunda olması şartlarını taşıması gerekiyor. Şoför kadrosuna başvuru yapacak adayların en az lise mezunu olması, KPSS puanının en az 60 olması, son başvuru tarihi itibariyle en az B sınıfı ve üzeri sürücü belgesi olması, geçerli bir psikoteknik belgesine sahip olması, SRC2 belgesine sahip olması, ihtiyaç halinde vardiyalı çalışmaya bir engeli olmaması şartlarını taşıması gerekiyor. Şoför 2 kadrosuna başvuru yapacak adayların lise mezunu olması, KPSS puanının en az 60 olması, son başvuru tarihi itibariyle en az D sınıfı veya DE sürücü belgesi olması, geçerli bir psikoteknik belgesine sahip olması, SRC2 belgesine sahip olması, ihtiyaç halinde vardiyalı çalışmaya bir engeli olmaması şartlarını taşıması gerekiyor. Temizlik Personeli kadrosuna başvuru yapacak adayların lise mezunu olması, temizlik yapmaya engel bir rahatsızlığı olmaması, 2022 KPSS puanının en az 55 olması, ihtiyaç duyulması halinde vardiyalı çalışma sistemine uygun olması şartları aranıyor.