Bist 100
9.097,15 1%
DOLAR
31,37 0,42%
EURO
34,06 0,51%
ALTIN
2.092,7 2,45%

Vatandaşlar bu kışı sıcak geçirecek! Başvuru yapanlara yakacak desteği duyuruldu: İşte gerekli şartlar

Pandemi dönemi boyunca ihtiyaç sahibi ailelere yönelik başlatılan destek ödemeleri, 2024 yılını gireceğimiz bu günler de de hala devam ediyor. Birçok belediyede yapılan bu destek ödemelerine başka bir ödeme desteği ekledi. Şimdi de o belediyeden yakacak desteği müjdesi geldi. İşte detaylar…

Yayın Tarihi: 05.12.2023 23:32
Güncelleme Tarihi: 05.12.2023 23:32

Vatandaşlar bu kışı sıcak geçirecek! Başvuru yapanlara yakacak desteği duyuruldu: İşte gerekli şartlar

Uzun süredir devam eden yardım ödemeleri gün geçtikçe yeni bir boyut kazanarak vatandaşa sunulamaya devem ediyor. Bu kışı nasıl geçireceğini düşünen vatandaşa yakacak müjdesi geldi. Detaylar haberimizde…

su

VATANDAŞLARA KIŞ DESTEĞİ! YAKACAK YARDIMI VERİLİYOR

Kasım ortasından itibaren ülke genelinde sıcaklıklar belirgin şekilde düşmeye başladı. Bölgede kar yağışı yaylaları vurduğunda bölge sakinleri aralık ayından itibaren yakıt, ısı, doğal gaz, kömür ve odun için sübvansiyon aramaya başlayacak. Bu kapsamda, ülke genelindeki çeşitli belediyeler, düşük gelirli haneleri desteklemek amacıyla resmi internet siteleri ve sosyal medya hesapları üzerinden duyurular yaparak akaryakıt sübvansiyonları konusunda bilgilendirme yapıyor.

YAKACAK DESTEĞİ 2023

Yılın en soğuk ayı olan aralık ayı itibari ile vatandaş yakacak desteğine ilişkin araştırma yaparken, birçok belediyeden bu durumla ilgili açıklamalar peş peşe geldi. Bu kapsamda Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, artan soğuklar karşısında 300 aileye kömür ve odun yardımında bulunulduğunu duyurdu. Kış sezonu öncesi verilen kereste ve kömür desteğine ilişkin belediyenin resmi internet sitesinde yer alan bilgilendirmede şu ifadeler yer alıyor: ‘’Soğuk havaların kendini hissettirmesiyle, Başkan Serdar Sandal’ın talimatıyla ilçe genelindeki ihtiyaç sahiplerine yönelik sosyal desteklerini artıran Bayraklı Belediyesi, 300 aileye kömür ve odun katkısı sundu. Yıl boyunca süren erzak paketi, giyim, ev eşyası yardımlarının kış aylarında da aralıksız süreceği belirtildi. Başkan Sandal “Biz büyük bir aileyiz ve her zorlu koşulda ailemizin yanında olmayı sürdüreceğiz. Söz verdiğimiz gibi Bayraklı ’da artık kimse yatağa aç girmiyor” dedi’’ ifadelerine yer verildi.

ÜCRETSİZ DOĞALGAZ NE ZAMAN KADAR DEVAM EDECEK?

Çeşitli şehirlerde vatandaşlar belediyelerden yapılacak olan yakacak teşvikiyle ilgili gelişmeleri yakından takip ederken, bir yandan da bedava doğalgaza ne kadar süreyle başvurabileceklerini merak ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde doğalgaz faturalarından kesilen 25 metreküpün konutlarda kullanılmasıyla 87 milyar TL doğrudan destek sağlandığını, bu uygulamanın Nisan 2024'e kadar devam edeceğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesaplarından taleple ilgili bir paylaşım yaparak,2023 yılı içerisinde elektrik ve doğal gaz abonelerine 282 milyar liralık destek verdik. Büyüyen, güçlenen, kendi kaynaklarını kullanan Türkiye’nin imkânlarından 85 milyon vatandaşımızın her birinin istifade etmesi için gayret ediyoruz’’ ifadelerini kullandı.