Bist 100
10.742,26 0%
DOLAR
32,21 0,01%
EURO
35,07 0,14%
ALTIN
2.511,71 0,95%

Vakıfbank memur alımı müjdesi verdi! KPSS şartsız o illerde iş fırsatı

Vakıfbank memur alımı başvuruları sürüyor.Başvuru şartları ve başvuru sayfasına dair detaylar haberimizde.

Yayın Tarihi: 16.04.2024 17:56
Güncelleme Tarihi: 16.04.2024 17:56

Vakıfbank memur alımı müjdesi verdi! KPSS şartsız o illerde iş fırsatı

Vakıfbank, 769 memur alımı gerçekleştirecek. Başvuru süreci devam ediyor ve başvuru şartları ile ilgili detaylar haberimizde yer alıyor. Vakıfbank'ın yayımladığı duyuruya göre, sınavla Müfettiş Yardımcısı, BT Müfettiş Yardımcısı, Kontrolör Yardımcısı ve BT Kontrolör Yardımcısı ünvanlarında memur alımı yapılacak. Başvuruların son tarihi 16 Nisan 2024. Detaylar haberimizde yer alıyor. İşte detaylar...

memur

VAKIFBANK 769 MEMUR ALIMI YAPILACAK!

Vakıfbank'ın memur alımı için adaylardan istediği şartlar şu şekildedir: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 01.01.1994 ve sonrasında doğmuş olmak ve ikamet şartı. Müfettiş Yardımcısı, BT Müfettiş Yardımcısı, Kontrolör Yardımcısı ve BT Kontrolör Yardımcısı için ikamet şartı aranmazken, Uzman Yardımcısı ünvanına başvuran adaylar için İstanbul'da ikamet etmek gerekmektedir. Başvurular e-Devlet ikametgâh adresine göre değerlendirilecek ve atanan adaylar görev yerinde en az 5 yıl çalışmak zorunda kalacaklar.

memur alımı

Memur ünvanına başvuracak adaylar için bazı şartlar bulunmaktadır. Bunlar arasında kamu hizmetinden yasaklı olmamak, hapis cezası almamış olmak, Banka'nın daha önceki işe alım sınavlarında başarısız sayılmamış olmak ve Banka'da daha önce çalışırken ilişiğin kesilmemiş olması gibi kriterler yer alıyor. Ayrıca, adayların e-Devlet ikametgâh adreslerine göre değerlendirileceği ve atanacakları görev yerinde en az 5 yıl çalışma zorunluluğu bulunmaktadır.

Vakıfbank'ta memur olarak çalışmak isteyen adaylar için bazı şartlar bulunmaktadır ve bu şartların tamamına uyum sağlanması gerekmektedir.

Kamu hizmetinden yasaklı olmamak, hapis cezası almamış olmak, Banka'nın işe alım sınavlarından birine katılan adayların mülakat aşamasında başarısız sayılmamış olması, Banka'da çalışırken ilişiğin kesilmemiş olması gibi genel nitelikteki şartların yanı sıra mezuniyet kriterleri de bulunmaktadır.

Bu kapsamda, Müfettiş Yardımcısı, BT Müfettiş Yardımcısı, Kontrolör Yardımcısı, BT Kontrolör Yardımcısı ünvanları için öğrenim süresi en az 4 yıl olan belirli lisans bölümlerinden mezun olmak veya mezuniyet belgesi ibraz etmek gerekmektedir. Uzman Yardımcısı ünvanı için de benzer bir şart bulunmaktadır.

Memur ünvanına başvuranlar için ise öğrenim süresi en az 4 yıl olan belirli lisans bölümlerinden mezun olmak veya mezuniyet belgesi ibraz etmek gerekmektedir.

Sağlık durumuna ilişkin olarak, bedensel ve ruhsal sağlık durumunun görev yapmaya elverişli olması beklenmektedir. Ayrıca, erkek adayların askerlik görevini yapmış veya erteletmiş olmaları veya askerlik hizmetinden muaf tutulmaları da aranan şartlar arasındadır.

Başvuru sürecinde verilen bilgilerin doğru ve hatasız olması önemlidir. Yanlış beyanlarda bulunan adayların sınavı kazansa dahi kazanmamış sayılacağı ve herhangi bir hak iddia edemeyeceği vurgulanmaktadır.

Vakıfbank, çeşitli ünvanlar için memur alımı yapmaktadır ve bu alımlar illere göre farklı kontenjanlarla gerçekleşmektedir.

İstanbul'da Müfettiş Yardımcısı, BT Müfettiş Yardımcısı, Kontrolör Yardımcısı ve BT Kontrolör Yardımcısı ünvanları için toplam 70 kişilik kontenjan, Uzman Yardımcısı ünvanı için ise 100 kişilik kontenjan bulunmaktadır. Diğer illerde ise memur ünvanı için çeşitli kontenjanlar mevcuttur:

- Adana: 27

- Afyonkarahisar: 10

- Ağrı: 5

- Antalya: 24

- Balıkesir: 17

- Bitlis: 6

- Bursa: 28

- Giresun: 9

- Kırklareli: 10

- Kocaeli: 33

- Manisa: 32

- Muğla: 25

- Muş: 5

- Sivas: 5

- Şırnak: 5

- Tekirdağ: 10

- Uşak: 5

- Van: 20

- Yozgat: 5

Toplamda 769 kişilik kontenjan bulunmaktadır. Bu kontenjanlar doğrultusunda Vakıfbank, çeşitli illerde memur alımı yapmaya hazırlanmaktadır.

Vakıfbank, memur alımı için başvuruların 3 Nisan ile 16 Nisan 2024 tarihleri ​​arasında İstanbul Üniversitesi Aday İşlemleri Sistemi üzerinden yapılacağını duyurdu. Başvuru formu, https://vakifbank.istanbul.edu.tr adresinden doldurulacak.

Sınav, 18 Mayıs 2024 Cumartesi günü saat 10:00'da gerçekleştirilecek. Sınav ücretinin 475 TL olduğu belirtildi.

Başvurularla ilgili özel şartlar ve diğer tüm detaylar, kılavuzda yer almaktadır. Kılavuza erişmek için ilgili kaynağa başvurabilirsiniz.

Vakıfbank, sınavla Müfettiş Yardımcısı, BT Müfettiş Yardımcısı, Kontrolör Yardımcısı ve BT Kontrolör Yardımcısı ünvanlarında memur alımı yapacağını duyurdu. Başvurular, Vakıfbank'ın resmi web sitesinde yer alan duyuruya göre, 16 Nisan 2024 tarihine kadar devam edecek. Detaylar haberimizde yer alıyor.

BAŞVURU İÇİN TIKLA