Bist 100
9.814,19 0%
DOLAR
32,31 0,03%
EURO
34,71 -0,01%
ALTIN
2.419,99 0,35%

Türk sinemasını gamzeli güzeli Bahar Öztan son yolculuğuna dualarla uğurlandı

Yeşilçam'ın usta oyuncularından Bahar Öztan, uzun süredir mücadele ettiği kanser hastalığına yenik düşerek 61 yaşında vefat etti. Öztan, dün Üsküdar Şakirin Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığında toprağa verildi.

Yayın Tarihi: 22.03.2024 21:40
Güncelleme Tarihi: 22.03.2024 21:40

Türk sinemasını gamzeli güzeli Bahar Öztan son yolculuğuna dualarla uğurlandı

Yeşilçam'ın sevilen oyuncularından Bahar Öztan, uzun süredir kanser tedavisi görüyordu. Maalesef, dün tedavi gördüğü hastanede 61 yaşında yaşamını yitirdi. Öztan'ın cenazesi, Üsküdar Şakirin Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Türk sinemasının önemli isimlerinden Bahar Öztan, "Suç gelirlerinin aklanması" suçlamasıyla uzun bir süredir tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Cenaze namazına, oğlu Yiğit Çolak ve eski eşi Yavuz Çolak başta olmak üzere birçok seveni katıldı.

bahar

"Gamzeli Güzeli" lakabıyla tanınan ve özellikle Kemal Sunal ile birlikte rol aldığı 'Orta Direk Şaban' ve 'Şaşkın Milyoner' filmleriyle hafızalara kazınan Bahar Öztan'ın cenaze törenine Serdar Gökhan, Nuri Alço, Safiye Soyman, Gökhan Güney, Perihan Savaş gibi birçok sanatçı da katıldı.

Cenaze namazı sonrasında Bahar Öztan'ın cenazesi Karacaahmet Mezarlığı'nda defnedildi. Oğlu Yiğit Çolak, taziyeleri kabul ederken, "Siz istediğinizi yapın, yukarısı neyi isterse o oluyor. Çok da fazla söze gerek yok, başımız sağ olsun. Sevenleri burada, ‘Tuzla’dan geldik’ diyenler var. Allah gelen herkesten razı olsun, dualarını eksik etmesinler. Bu hayatın bir döngüsü" şeklinde konuştu.

Oyuncu Nuri Alço, "Kalbi, ruhu çok güzel bir insandı. Yani bu kadar yıllar uğraştık. Kendi çaba sarf etti ama maalesef bu hastalık bir bulaşınca yakasını bırakmıyor insanın. 5 ay oldu bu hastanede yatalı, bir sürü tedaviler, yanlışlıklar oldu, kurtaramadık. Allah yani ruhunu şad etsin, toprağımız olsun. Allah ona öyle bir evlat verdi ki, yani yanından bir saniye dahi ayrılmayan, onunla yatan kalkan, bu hastalığın da başında olan öyle bir evlat gördü. Allah herkese de öyle bir evlat nasip. Onun için güzel bir şekilde gitti" dedi.

Şarkıcı Gökhan Güney ise, "Üzüntüden insan ne söyleyeceğini bilemiyor. Yani baktığınız zaman, şimdi biz Bahar'ın rahatsızlığını ben yıllardır biliyorum. Zaman zaman görüşüyoruz. Bodrum'a gittiğimiz zaman uğruyoruz. Bayağı mücadele verdi ve çok azimliydi. Biz de başaracağına inanıyorduk ama olmadı işte. Bu hastalık lanet bir hastalık, yapacak bir şey yok. Bahar çok sevdiğimiz, yıllardır tanıdığımız bir arkadaşımız. Kişilik olarak da sakin, cici bir insandı. Allah rahmet eylesin" ifadelerini kullandı.

bahar

Safiye Soyman, "Çok üzgünüz, benim çok iyi arkadaşımdı. Onu anlatmakta kelimeler kifayetsiz kalır, kelimeler yetmez. Hiç kimseyi kırmayan, o kadar güzel bir insandı ki mekanı cennet olsun. Hiç onu unutmayacağız, çok üzüldük" dedi. Perihan Savaş ise, "Çok savaştı, çok mücadele etti ama bu sefer olmadı.