Bist 100
10.446,68 0%
DOLAR
32,73 1,41%
EURO
34,98 0,19%
ALTIN
2.438,55 2,5%

Toyota'dan elektrikli SUV atağı: Hem ucuz hem güzel hem de özellikleri bomba

Elektrikli otomobil piyasasında önemli bir gelişme yaşandı ve Toyota, uygun fiyatı ve etkileyici tasarımıyla dikkat çeken yeni elektrikli SUV modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu yeni model, hem performansı hem de çevre dostu özellikleriyle öne çıkarak satış rekorları kırmayı hedefliyor. Elektrikli araçların yaygınlaşmasıyla birlikte, Toyota'nın bu rekabetçi ve çevre bilincine uygun modeli, kullanıcıların dikkatini çekmeye aday görünüyor.

Yayın Tarihi: 04.12.2023 15:02
Güncelleme Tarihi: 04.12.2023 15:02

Toyota'dan elektrikli SUV atağı: Hem ucuz hem güzel hem de özellikleri bomba

Elektrikli otomobil sektöründe rekabet kızışırken Toyota da boş durmuyor. Japon otomobil devi, en uygun fiyatlı elektrikli SUV modelini duyurdu. 2024 yılında yollara çıkacak olan bu model, hem tasarımı hem de performansıyla dikkat çekiyor.

otomobil

HEM UCUZ HEM GÜZEL

Toyota, elektrikli otomobil pazarında iddialı bir giriş yapmaya hazırlanıyor. B segment elektrikli SUV modeli ile hem bütçe dostu hem de göz kamaştırıcı bir araç sunuyor.

Bu model, “Urban SUV Concept” ismiyle tanıtıldı. Toyota’nın yeni nesil elektrikli araç mimarisi ile geliştirilen model, tek ve çift motor seçeneklerine sahip. Ayrıca 2 farklı batarya seçeneği ile de kullanıcıların beğenisine sunuluyor. C-HR modelinden biraz daha kısa olan bu araç, 4,3 m uzunluğa, 1.820 mm genişliğe ve 1.620 mm yüksekliğe sahip.

2024’TE YOLLARDA OLACAK

Yeni modelin nerede üretileceği henüz belli olmamışken, 2024 yılının ilk yarısında seri üretim versiyonu ve daha fazla teknik detay ortaya çıkacak. Toyota Urban SUV olarak adlandırılan bu araç, elektrikli otomobil severlerin merakla beklediği bir model olacak.

otomobil

Toyota’nın en ucuz elektrikli SUV modeli ne zaman çıkacak?

Toyota’nın en ucuz elektrikli SUV modeli 2024 yılında yollara çıkacak. Bu model, Urban SUV Concept ismiyle tanıtıldı.

Toyota’nın elektrikli SUV modelinin özellikleri neler?

Toyota’nın elektrikli SUV modelinin özellikleri şöyle:

Tek ve çift motor seçenekleri

2 farklı batarya seçeneği

4,3 m uzunluk, 1.820 mm genişlik, 1.620 mm yükseklik

Yeni nesil elektrikli araç mimarisi

Toyota’nın elektrikli SUV modelinin fiyatı ne kadar?

Toyota’nın elektrikli SUV modelinin fiyatı henüz açıklanmadı. Ancak bu modelin en uygun fiyatlı elektrikli SUV modeli olacağı belirtildi.