Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Toplu taşıma kullanan 65 yaş üzerine flaş duyuru! Kartınız her an elinizden gidebilir: Bunu yapanlar toplu taşımaya veda edecek

Altmış beş yaş üzerindeyseniz dikkat! Artık EGO kartınızı kullanamayabilirsiniz. Detaylar haberimizde.

Yayın Tarihi: 06.12.2023 21:18
Güncelleme Tarihi: 06.12.2023 21:18

Toplu taşıma kullanan 65 yaş üzerine flaş duyuru! Kartınız her an elinizden gidebilir: Bunu yapanlar toplu taşımaya veda edecek

Açıklama, 65 yaş ve üzeri milyonlarca kart sahibi için büyük endişe kaynağı. Son zamanlarda 65 yaş üstü kişilere yönelik kart dolandırıcılığı cezaları arttı. Tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

ALTMIŞ BEŞ YAŞ VE ÜZERİ ULAŞIM KART SORUNU

65 yaş ve üzeri kişiler halk otobüslerine ücretsiz binmeye devam edecek ancak kart dolandırıcılığının artması nedeniyle yaşlılar için uyarı yapıldı. Bu durumda olan kişilerin kartlarına el konulacağı ve para cezasına çarptırılabilecekleri açıklandı. 65 yaş üstü kişilerin kartı kullanırken dikkatli olması gerekmektedir. 65 yaş ve üzeri milyonlarca kart sahibi için büyük endişe kaynağı olan ulaşım kartı kullanımı son zamanlarda 65 yaş üstü kişilere yönelik bilet dolandırıcılığı cezaları arttı. 67 yaşında olan Nejdet Bekiroğlu, şehir dışından misafir olarak gelen bir tanıdığına ücretsiz ulaşım kartını kullandırdığı iddiasıyla para cezasına çarptırıldı.

Altmış Beş Yaş Ve Üzeri Ulaşım Kart Sorunu

Bekiroğlu, otobüs şoförüne, kendisini otobüse bindirdiği tanıdığının kartını kullanıp kullanamayacağını sorarak otobüse bindirdi. Ancak Bekiroğlu, iki gün sonra kartı kullanmaya çalıştığında kartın bloke olduğunu fark etti. Durumu sorduğumda dolandırıcılık nedeniyle kartımın bloke edildiği ve 650 lira ceza ödememesi olduğu söylendi. Kart cezası alan Bekiroğlu, şikayetini açıklayarak, kartını kimsenin kullanmasına izin verilmemesi konusunda herkesi uyardı. Kartınızı başkasının kullanmasına izin vermemeniz gerektiği, kartınızın yanınızda olmadığını fark ettiğiniz takdirde derhal kartınızın kullanımını durdurmak için gerekli adımları atmanız gerektiği uyarısında bulundu.