Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Sarı saçlılar bu habere kulak kesilecek! Bu formül turunculaşmaya resmen meydan okuyor

Sarı saçlıların korkulu rüyası turunculaşmanın önüne geçmek mümkün! Tüm detaylar haberimizde.

Yayın Tarihi: 08.12.2023 18:16
Güncelleme Tarihi: 08.12.2023 18:16

Sarı saçlılar bu habere kulak kesilecek! Bu formül turunculaşmaya resmen meydan okuyor

Sarı saçlı insanlar saçlarında oluşan turuncu lekelerden kurtulmanın yöntemlerini arıyor! Tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

SAÇTAKİ TURUNCULAŞMADAN KURTULMA YOLLARI

Saçlarınızı sarıya boyattıysanız ve aradan zaman geçtiyse turunculaşma olması da kaçınılmaz oluyor. Saçtaki turunculaşmadan kurtulmak ise çok basit! Bu yöntemleri uygularsanız saçlarınızda turuncu renkler oluşmayacaktır. Saçlarınızı boyattıktan sonra ilk olarak kaliteli şampuan ve saç bakım ürünleri kullanmaya özen göstermeniz gerekiyor. Eğer saçlarınızı boyattıktan sonra renk koruyucu özelliği olan saç ürünleri kullanırsanız saç renginiz ilk günkü gibi kalır ve turunculaşma olmaz. Mor şampuan kullanarak yine renk değişimlerinin önüne geçebilirsiniz. Kullanılan bütün bakım ürünleri, yağlar ve spreyler saç renklerine etki eder. 

sarı saç rengini koruma yöntemleri

Bu sebeple ürün almadan ve kullanmadan önce saç renginize uygun olan ürünü araştırmanız ve uygun şekilde uygulamanız önem taşır. Özellikle sarı saçların güneşe maruz kalmadan korunması gerekir. Saçınıza UV koruma özelliği olan saç spreyi ya da krem kullanırsanız saçlarınızın rengi korunabilir. Duştan önce ve sonra bakım ürünleri kullanarak bu sorununun önüne geçebilirsiniz. Saç açıcı içeriği olan ürünleri saçınıza uyguladıktan sonra güneşe çıkarak saçlarınızda turuncu kesitler olmasına sebep olabilirsiniz. Saçlarınızı boyattıktan sonra rengini korumak için saçlarınızın yıkama sıklığını azaltabilirsiniz. Bu şekilde saçlar daha sağlıklı kalır ve rengini koruyabilirsiniz. Saç yıkarken ılık su kullanarak saç renginizi yine koruyabilirsiniz.