Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Saraç ailesinin iç kavgası her dakika büyüyor! Ender Saraç: "Düşüncesi dahi büyük sapıklık!"

Benan Saraç, eşi Dr. Ender Saraç’ın kendisine ve çocuğuna şiddet uyguladığını ve aldatma suçlamalarıyla karşı karşıya kaldığını ileri sürdü. İddiaların ardından Saraç çifti merak konusu oldu. Ender Saraç'tan konuyla ilgili manidar bir paylaşım gelirken paylaşım platformu X'te en çok konuşanlar arasında trend topic oldu

Yayın Tarihi: 07.12.2023 16:59
Güncelleme Tarihi: 07.12.2023 16:59

Saraç ailesinin iç kavgası her dakika büyüyor! Ender Saraç: "Düşüncesi dahi büyük sapıklık!"

Sağlık alanında tanınan isimlerden Prof. Dr. Ender Saraç, son zamanlarda basında yer alan iddialarla gündem oldu. Ender Saraç’ın eşi Benan Saraç, eşinin kendisine ve çocuğuna fiziksel ve psikolojik şiddet uyguladığını, başka bir erkekle ilişki yaşadığı ve aile içi cinsel istismar gibi suçlamalarla karşılaştığını iddia ederek boşanma davası açtı. Peki Benan Saraç kimdir? Saraç çifti neden gündem oldu?

Benan Saraç, eşi Dr. Ender Saraç’ın kendisine ve çocuğuna şiddet uyguladığını ve aldatma suçlamalarıyla karşı karşıya kaldığını ileri sürdü

Sağlık alanında tanınan isimlerden Prof. Dr. Ender Saraç, son zamanlarda basında yer alan iddialarla gündem oldu. Ender Saraç’ın eşi Benan Saraç, eşinin kendisine ve çocuğuna fiziksel ve psikolojik şiddet uyguladığını, başka bir erkekle ilişki yaşadığı ve aile içi cinsel istismar gibi suçlamalarla karşılaştığını iddia ederek boşanma davası açtı. 

Ender Saraç'tan cevap

Saraç, konuyla ilgili paylaşım platformu X'ten yaptığı  açıklamada ' Allah kuru iftiradan saklasın' dedi

ender saraç

İŞ HAYATINDA BAŞARILI BİR KADIN

Benan Saraç, 1980 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Lise eğitimini İstanbul’da tamamladıktan sonra yüksek öğrenim için İngiltere ve Amerika’ya gitti. Uluslararası İşletme Bölümü’nü bitirdi. Amerika’da bir ithalat-ihracat şirketinde çalışma hayatına başladı. Türkiye’ye döndüğünde aile şirketine katıldı. Hava taşımacılığı sektöründe faaliyet gösteren şirkette yönetici olarak görev yaptı. Bilgisayar Sistem Mühendisliği eğitimi de alan Saraç, tekrar Amerika’ya gitti. 2013 yılında Dr. Ender Saraç ile tanışarak Türkiye’ye yerleşti ve sağlık sektörüne giriş yaptı. Hemeopati Derneği’nin kurucularından biri oldu. Reiki, Su-Jok gibi alternatif tıp yöntemleriyle ilgilendi. Sağlıklı fast food mutfak ve işletmesi kurdu. Dünyaca ünlü şifacılar ve doktorlarla workshop, seminer ve eğitimler düzenledi. Ender Saraç ile birlikte sağlık, meditasyon ve şifa kampları organize etti. Ekran önü eğitimi ve oyunculuk dersleri aldı. Ender Saraç ile birlikte Hay Sağlık Merkezi’nin işletmeciliğini ve yöneticiliğini üstlendi. Amerika’da doğan bir kız ve bir erkek olmak üzere iki çocuk sahibidir.

ŞİDDET VE ALDATMA İDDİALARI

Benan Saraç, eşi Dr. Ender Saraç’ın kendisine ve çocuğuna şiddet uyguladığını ve aldatma suçlamalarıyla karşı karşıya kaldığını ileri sürdü. İddialara göre, Ender Saraç, Benan Saraç’ın boynunu kravatla sıktı, yüzüne ve vücuduna vurdu, hakaret ve tehditte bulundu. Benan Saraç, eşinden şiddet gördüğüne dair rapor alarak boşanma davası açtı. Ayrıca, Ender Saraç’ın kendisine başka bir erkekle ilişki yaşadığı, çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu gibi iftiralar attığını ve bazı görüntüler servis ettiğini iddia etti. Ender Saraç ise iddiaları yalanladı ve Benan Saraç’ın kendisine psikolojik şiddet uyguladığını, evdeki eşyalara zarar verdiğini, kliniğinde rahatsızlık çıkardığını belirtti. Ender Saraç, Benan Saraç hakkında uzaklaştırma kararı çıkarttı. Çiftin boşanma davası sürüyor.

ENDER SARAÇ TREND TOPİC OLDU

ender saraç

Ender Saraç'ın eşi ile ilgili yaşadığı sorunlara dair iddialar, gazeteci Fatma Karaağaç'ın ifadeleriyle gündeme gelmiştir. Dr. Ender Saraç, bu haberlere yönelik açıklamalarda bulunarak, iddiaları reddetmiş ve "İğrenç bir iddia, tabii ki yalan. Kesinlikle redederim. Boşanma sürecinde annesinin konuşma yasağı olduğu için maalesef çocuğu böyle bir şeye alet ediyor. Yarın hukuki yollara başvuracağız. Bu iftiraya karşı gerekli tavrımızı alacağız. Değil böyle bir şey yapmak, düşüncesi dahi büyük sapıklık. Cevap vermeye değmez. Yazık. Hayatım boyunca ben çocuk tacizlerine karşı mücadele ettim" şeklinde bir yanıt vermiştir.

Benan Saraç kimdir? Benan Saraç, ünlü diyetisyen Dr. Ender Saraç’ın eşi, iş insanı ve girişimci.

Benan Saraç neden gündemde? Benan Saraç, eşinin kendisine ve çocuğuna şiddet uyguladığını ve aldatma suçlamalarıyla karşı karşıya kaldığını iddia ederek boşanma davası açtı.

Benan Saraç kaç yaşında? Benan Saraç, 1980 yılında doğdu. 2023 yılı itibariyle 43 yaşındadır.

Benan Saraç nereli? Benan Saraç, doğma büyüme İstanbul’ludur.