Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Sakla Beni Fahrünnisa kimdir, nereli kaç yaşında? Sera Tokdemir dizileri ve kısa biyografisi

Sakla Beni dizisinde Fahrünnisa karakterini oynayan Sera Tokdemir merak konusu oldu. Peki, Sera Tokdemir kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte, Sakla Beni’nin Fahrünnisa’sı Sera Tokdemir’in hayatı ve kariyeri…

Yayın Tarihi: 14.12.2023 21:18
Güncelleme Tarihi: 14.12.2023 21:18

Sakla Beni Fahrünnisa kimdir, nereli kaç yaşında? Sera Tokdemir dizileri ve kısa biyografisi

Star TV’de yayınlanan ve her perşembe izleyiciyle buluşan Sakla Beni dizisinde Fahrünnisa karakterini oynayan Sera Tokdemir, dizideki rolü, oyunculuk kariyeri ve özel hayatıyla ilgili soruları yanıtladı. Tokdemir, dizide Asude Kelebek’in canlandırdığı Naz ve İncila arasında kalan içten içe Mete'yiseven ama Ziya ile parası için evlenen genç eşi Fahrünnisa’yı oynuyor. 

sakla beni

Sera Tokdemir kimdir?

Sera Tokdemir, 1981 yılında Mersin'de Ahmet Tokdemir ve Serap Tokdemir'in kızları olarak dünyaya geldi. Lise eğitimini Özel Akdeniz Palmiye Koleji'nde tamamladıktan sonra Bilkent Üniversitesi'nde (TOMYO) eğitim aldı ve 2000 yılında mezun oldu. Babası ünlü bir at sahibi olan Tokdemir, 2003 yılında Beşiktaş JK'nin eski kalecilerinden Göksel Gencer ile evlendi ve bu evlilikten Boran Gencer adında bir oğlu oldu. Ancak, 2009 yılında boşandılar.

sakla beni

Tokdemir, tiyatro, şan ve diksiyon eğitimini Zirve Sanat Merkezi'nde alarak tiyatro kariyerine adım attı. Ayrıca Plato Film Okulu'nda Ayla Algan yönetiminde çeşitli oyunculuk eğitimleri aldı. Oyunculuk kariyerine Kanal D'de yayınlanan "Kanıt" ve atv'de sevilen dizi "Hayat Devam Ediyor" ile başladı. Dizi için seslendirdiği şarkıyla da dikkat çekti.

Sera Tokdemir'in filmografisinde "Aşk Geliyorum Demez," "Hırçın Kız Kadife," "Çakallarla Dans," "Bana Bir Soygun Yaz," "Bizim Hikaye," "Mucize 2: Aşk," "Müfreze," "Aşk Çağırırsan Gelir," gibi projeler yer alırken, TV dizilerinde de "Kanıt," "Hayat Devam Ediyor," "Kertenkele," "Diriliş Ertuğrul," ve şu anda devam eden "Tozkoparan İskender" gibi yapımlarda önemli roller üstlendi.

sakla beni

Tokdemir'in kişisel hayatı ve profesyonel kariyeri geniş bir yelpazede yer alırken, genç yaşına rağmen Türkiye'nin sevilen ve tanınan oyuncularından biri haline gelmiştir.